Ataşehir'de öğrendiğini Yenibosna'da yapacak!

Ataşehir'de öğrendiğini Yenibosna'da yapacak! Ataşehir'de öğrendiğini Yenibosna'da yapacak!

Gap İnşaat, Metropol İstanbul projesinde Emlak Konut'un pozisyonundan edindiği tecrübeyi, Yenibosna'da inşa edilecek yeni projede uygulayacak.

Çalık Gayrimenkul İnşaat şirketi Gap İnşaat, Metropol İstanbul'da Emlak Konut Gyo'nun pozisyonunu komşu olarak başlatılacak projede uygulayacak. Yaklaşık 80 bin metrekare alanda yapılacak projenin Mart 2013'te lansmanı yapılması planlanıyor. 


Köhne yapılar gidiyor

Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetkin, bölgede yapılan projeleri değerlendirerek '' O bölge köhne yapılardan kurtuluyor. Daha başka projeler de gelecek'' diye konuştu.Projede finansmanın öz sermeye ve satışlardan gelen kaynakla sağlandığını belirten Yetkin, şöyle devam etti:

Yatırımcılara satılacak

''Bunun dışında kaynak sağlamak amacıyla Gayrimenkul Sertifikası üzerinde çalışıyoruz. Hatta güncel finansal yapıya uygun hale gelmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'ndan revizyon talepleri de yapıldı.Metropol İstanbul'un bir kısmını yatırımcılara satacağız. Prensipte bunu gerçekleştirmek için yerli bir aracı kurumla anlaştık daha imzalar atılmadı. Buradan 100-150 milyon liralık gelir bekliyoruz. Bu da maliyetlerin yüzde 15'ine denk geliyor.'' Proje içerisinde 500 metrelik açık hava AVM'sinin yapıldığını da aktaran Yetkin, ''Bu anlamda  Ataşehir'in en büyük AVM'si olacak'' dedi.