ATSO Kültür Sanat Merkezi Sign of the City Awards'tan ödül aldı!

ATSO Kültür Sanat Merkezi Sign of the City Awards'tan ödül aldı!

3 ay önce kapılarını açan Antalya Kültür Sanat, Sign of the City Awards 2015’de ‘En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ kategorisinde birinci oldu. Gökkuşağının tüm renklerini taşıyan cephesi ile dikkat çeken yapı, 2 bin metrekare alana yayılıyor.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kısa bir süre önce hayata geçirilen Antalya Kültür Sanat, Sign of the City Awards 2015’de “En İyi Sosyo-Kültürel Yapı” kategorisinde birinci oldu. Temmuz 2015’de kapılarını açan ve henüz üçüncü ayını tamamlayan Antalya Kültür Sanat, ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapmak, Antalyalıları ve kente gelen turistleri sanatın en nitelikli isimleriyle buluşturmak üzere tasarlandı. Mimari projesi Sinan Genim tarafından hazırlanan Antalya Kültür Sanat, 2 bin metrekarelik bir alana yayılıyor.


Dikey borulardan oluşan, gökkuşağının tüm renkleriyle bezeli cephesiyle dikkat çeken yapı kentin yeni simgelerinden biri olmaya aday. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ödül dolayısıyla yaptığı açıklamada “Kent merkezindeki eski hizmet binamızı, Antalya’nın sosyo-kültürel gelişimine ve kültür turizmine katkıda bulunması amacıyla bir kültür sanat platformuna çevirdik. Kentimizin yeni cazibe merkezi olarak adlandırdığımız bu vizyon projemizle ödüllendirilmekten gurur duyuyoruz” dedi. 


Antalya Kültür Sanat, şu anda Picasso’nun 1929 ve 1964 yılları arasına tarihlenen gravür ve seramik çalışmalarından oluşan “Picasso: Kadın ve Boğa-Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler” sergisi ile Ara Güler’in “Işık ve Tarih: Ara Güler’in Gözüyle Antalya” sergisine ev sahipliği yapıyor. Suna-İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi danışmanlığında Picasso Vakfı, Picasso Evi Müzesi Koleksiyonu’ndan derlenen gravürler, sanatçının klasisizm, kübizm ve gerçeküstücülüğü birleştirdiği ve dönüştürdüğü yarım asırlık ışıltılı yaratım serüvenini panoramik bir bütünlük içinde sunuyor. Ara Güler’in sergisi ise, yine Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi koordinatörlüğünde, Ara Güler’in kendi arşivinden seçtiği fotoğraflardan oluşuyor. Antalya Kültür Sanat, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan Antalya Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı bünyesinde faaliyet gösteriyor.


Hürriyet Ek