AvantGarde Otel İstanbul'un en işlek yerine kondu

AvantGarde Otel İstanbul'un en işlek yerine kondu

Zincirlikuyu'da daha önce Yapı Kredi'nin bulunduğu binayı Öztanık Grubu AvantGarde adıyla 84 odalı butik otele çevirdiYapılan bir araştırmada İstanbul'un önünden en çok geçilen noktası seçilen Zincirlikuyu'da daha önce Yapı Kredi'nin bulunduğu binayı Öztanık Grubu AvantGarde adıyla 84 odalı butik otele çevirdi. Otel nisan sonunda açılıyor
İstanbul'un Talimhane bölgesinde dört otele sahip olan Öztanık Otelcilik, 2008 yılında Koç Grubu'ndan 16 milyon 750 bin dolara aldığı Zincirlikuyu'daki eski Yapı Kredi Bankası binası yerine yaptığı butik oteli nisan sonunda açıyor. AvantGarde adını taşıyacak otel 84 odadan oluşacak. Öztanık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Öztanık, 30 milyon dolarlık yatırımla yeniledikleri binayı İstanbul'un en merkezi noktalarından birinde butik iş oteline çevirdiklerini söyledi. Les Ottomans otelin eksi Genel Müdürü Cenk Göktalay'ı transfer ettiklerini söyleyen Öztanık, aşçı başı Antalya'daki Mardan Palace otelden, yiyecek içecek müdürünü ise Çırağan Palace otelden aldıklarını söyledi. 2008 yılında aldıkları bina ile ilgili yaptırdıkları bir araştırmada Zincirlikuyu'da bulunan binanın İstanbul'un önünden en çok geçilen binası olduğunu da hatırlatan Öztanık, bu nedenle butik iş konseptini taşıyan bir otel planladıklarını söyledi. Otelin en alt katında 1000 metrekarelik bir spa olacağını da söyleyen Öztanık, 3 hamamın yer alacağı spa'yı İsviçre ortaklı Spa Soul adlı grubun işleteceğini söyledi. Banyolarda ünlü tasarımcı Philippe Starck ürünlerini kullanacaklarını da söyleyen Öztanık, otel içinde üç adet rezidans dairesinin de bulunacağını kaydetti.

MARKAYI KOZYATAĞI'NA TAŞIYACAK
2009'da Beyoğlu bölgesi vergi rekortmeni olan Öztanık grubu, Talimhane bölgesinde Golden Age adında iki otel ile Cristal ve Lion otellerinin sahibi. Bölgede 624 oda kapasitesine sahip grubun Bodrum Yalıkavak'ta da bir oteli bulunuyor. Grubun her iki senede bir otel yatırımı yaptığını hatırlatan Öztanık, "Ancak şimdiye kadar hem inşaatı en uzun süren hem de az oda sayısına rağmen en fazla emek harcadığımız otelimiz AvantGarde doldu. Markanın tutması halinde Kozyatağı'nda sahip olduğumuz araziye de markayı taşımayı hedefliyoruz" dedi. 2009'da Beyoğlu bölgesinde vergi rekortmeni olduklarını da hatırlatan Öztanık, Levent'te gayrimenkul, Dilovası ve Silivri'de lojistik yatırımları da olduğunu söyledi.

Oda içinde alışveriş

Öztanık, oda içinde alışveriş imkanı da sunacaklarını söyleyerek "Odalarda kupa bardaklar, tişörtler, havlu, bornoz ve terlikleri satışa sunacağız. Özel baskılı ürünler yapıp odalara koyacağız. Satın almak istedikleri ürünleri müşterilerimizin kapılarına kadar getireceğiz" diye konuştu.
Dilek Taş/Sabah