Avcılar’a metro ve imar müjdesi!

Avcılar’a metro ve imar müjdesi! Avcılar’a metro ve imar müjdesi!

AK Parti Avcılar Belediye Başkan Adayı Dr. İbrahim Ulusoy, Avcılar’a metro geleceğinin müjdesini verdi. Ulusoy, birçok mahallede bulunan imar sorunun seçimlerden hemen sonra çözüleceğini dile getirdi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Deniz Köşkler Toplantı ve Davet Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısına katılan İbrahim Ulusoy, içerisinde metro, füniküler hat, büyük meydan, Ambarlı Sahili Düzenlenme Projesi’nin de bulunduğu 28 büyük toplam 82 projesini açıkladı.

Yeni Akit Gazetesi'nde yer alan habere göre; Avcılar’a metro geleceğinin müjdesini veren Ulusoy, birçok mahallede bulunan imar sorunun seçimlerden hemen sonra çözüleceğini söyledi. Ulusoy, şu ifadeleri kullandı: “Biz Avcılar’a hizmet etmek için koşturuyoruz. Bazen duyuyorum dün de adayın birisi demiş ki Avcılar’a metro gelmeyecek. Avcılar’a metro geliyor, hayırlı olsun, kutlu olsun. Bilgi sahibi olsunlar halkı doğru bilgilendirsinler. Yanlış algı operasyonları ile seçim alma işi bitti. Çünkü alışmışlar ‘ceketimizi assak kazanıyoruz’ 20 yıl çivi çakmadılar şimdi merak ediyorum ceketlerini nereye asacaklar. Avcılarımıza metro geliyor. Şu anda Avcılar Merkez için ihalesi askıda devam ediyor, Tahtakale mevkiine daha erken bir vakitte geliyor.”

‘Avcılar örnek olacak’

1999 Gölcük depreminin Avcılar’a etkisini anlatan Ulusoy, şu açıklamalarda bulundu: “1999 Depremi’nde en büyük darbeyi İstanbul’da Avcılarımız yaşadı. Biz diyoruz ki belediyecilik başkanlık hizmetkarlıktır, sorumluluktur üzerinde büyük bir yüktür. Biz profesyonel ekiplerimizce fizibilite çalışmalarımızı yapacağız. Halkın iradesindeki bir güç ile halkı tanıyoruz. Halka burada bu çalışmayı soracağız ve diyeceğiz ki durum budur, tedavisi şudur diyeceğiz ve istişare yapacağız. Yatay mimari, bahçeli nizamlı mimari ve dönüşüm olacaksa da adasal bazda dönüşüm olacak diyoruz. Avcılarımızın kültürü, Avcılarımız her şeyiyle beraber örnek olacak diyoruz. Yeşilkent, Tahtakale ve Firüzköy Mahallemiz üzerinde imar problemi çözülmüştür, buradan da müjdesini veriyorum. Seçimden sonra ilk işimiz imar problemini çözüp nasıl olacağını halkla, sizlerle beraber oturup karar vereceğiz.”

Ulusoy’un proje tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Avcılar İlçe Başkanı Yaşar Karaarslan, Milliyetçi Hareket Partisi Avcılar İlçe Başkanı Muhammet Nur Kutun ve yaklaşık 3 bin davetli katılım sağladı.