Avcılar'da 4 kat sınırlaması kaldırıldı!

Avcılar'da 4 kat sınırlaması kaldırıldı!1999 yılındaki Marmara Depremi’nde en fazla kaybın yaşandığı yerlerden biri olan Avcılar’da, 4 kat sınırlaması İBB Meclisi'nde alınan kararla kaldırıldı.


İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yine çok konuşulacak bir karar alındı. 1999 yılındaki Marmara Depremi’nde en fazla kaybın yaşandığı yerlerden biri olan Avcılar’da, 4 kat sınırlaması kaldırıldı.


İBB Meclisi'nde Avcılar’ın Merkez, Ambarlı, Cihangir, Denizköşker, Mustafa Kemal Paşa, Gümüşpala, Üniversite Mahallelerinin yeniden inşasını sağlayacak imar planları oybirliği ile kabul edildi.


İmar planının kabul edilmesinden sonra Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, "Avcılar halkı için hayati, bizler için de insani ve vicdani bir görevdi" dedi.


Avcılar'da vatandaşın hak kaybına neden olan 4 kat sınırlamasının kaldırılmasının bölgede nasıl karşılanacağı merak ediliyor. 


Avcılar'da planda yüksekliğin en çok 15.50 metre olarak belirtilen alanlarda yapı yüksekliği en çok 5 kat olarak; yüksekliğin en çok 18.50 metre olduğu alanlarda ise 6 kat uygulama yapılabilecek.


Hürriyet