07 / 10 / 2022

Avcılar'dan sonra Esenler'de de yıkılacak binalara kapılı bariyer önlemi!

Avcılar'dan sonra Esenler'de de yıkılacak binalara kapılı bariyer önlemi!

Kentsel dönüşüm kapsamında Avcılar'da yıkım sürecine giren ve tahliye edilen binalar için genellikle alınan kapılı bariyerli bir önlemin benzeri de Esenler'de yapıldı.Kentsel dönüşüm kapsamında Avcılar'da yıkım sürecine giren ve tahliye edilen binalar için genellikle alınan kapılı bariyerli bir önlemin benzeri de Esenler'de yapıldı.

Milliyet'te yer alan habere göre; görenlerin şaşkına döndüğü bariyere ilişkin firma görevlileri, söküm sırasında bazı parçaların düştüğünü bu sebeple pratik çözüm olarak kapılı bariyeri uyguladıklarını belirtti. 

Avcılar'da hız verilen kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan binaların yıkımını üstlenen firmalar yaya ve araç trafiğinin tehlikeye girmemesi amacıyla yapıdaki tahta kapıları tek tek sökerken, bunları binanın çevresinde birbirine bağlamıştı. Avcılar'da bugüne kadar çok sayıda binanın çevresinde kapılı bariyer monte edilirken benzer görüntü Esenler'de de görüldü. 

Avcılar dan sonra Esenler de de yıkılacak binalara kapılı bariyer önlemi!

Esenler'deki Menderes Mahallesi'nde yer alan 4 katlı olan ve tahliye edilen, bitişik iki binanın çevresinde birbirine çakılı kapıları görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. 

Yıkım işini üstlenen firma görevlileri, konuyla ilgili açıklamalarında, söküm sırasında bazı parçaların düştüğünü bu sebeple pratik çözüm olarak kapılı bariyeri uyguladıklarını dile getirdi.

Avcılar’da yıkımına başlanan binalara kapılı bariyer engeli!Geri Dön