Çukurova Balkon

‘AVM’ler başımıza çökecek’

‘AVM’ler başımıza çökecek’ ‘AVM’ler başımıza çökecek’

OSTİM Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (OSİAD) kuruluş yıldönümü yemeğinde konuşan OSİAD Başkanı Ahmet Kurt, “Türkiye’nin dört bir yanında açılan alışveriş merkezleri başımıza çökecek” ifadesini kullandı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


24’üncü yılını kutlayan OSTİM Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri, yemekte bir araya geldi. Bir otelde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan OSİAD Başkanı Ahmet Kurt,son dönemde kimsenin sanayici olmaya heveslenmediğini ifade ederek, buna karşın herkesin müteahhit belgesi almak için adeta kuyruk oluşturduğunu dile getirdi. 


Türkiye’nin dört bir yanında alışveriş merkezleri açıldığına işaret eden Kurt, “Bu alışveriş merkezleri başımıza çökecek diyoruz ama ne yazık ki sözümüzü dinletemiyoruz” diye konuştu. 2023 yılı için belirlenen 500 milyar dolar ihracat hedefine alışveriş merkezleri dikerek ulaşılamayacağını kaydeden Kurt, sanayi, Ar-Ge ve inavosyonu gelişmeden ilerlemiş bir ülke örneği bulunmadığına dikkat çekti.


‘ÜRETENLER BÜYÜTECEK’


Etkinliğe katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, gelecek dönemde huzurlu bir Türkiye ve kavga etmeyen bir siyaset kurumu istediklerini söyledi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise, “Türkiye’de pasta büyüyecekse üretenlerin elinde büyüyecek. Ülkenin refahı artacaksa, buna en büyük katkıyı üretenler verecek. Bunu kuramadığınız zaman ülkenin geleceği karanlıktır” dedi. Konuşmaların ardından başarılı girişimciler, firmalar ve medya mensuplarına ödül verildi.Hürriyet Ankara