AVM'lerde satış mı tanıtım mı?

AVM'lerde satış mı tanıtım mı? AVM'lerde satış mı tanıtım mı?

Mağaza kiraları tartışma konusu olan AVM'lerin yeni gözde yatırım alanları standlar ve kiosklar oldu.Düşük sermayeyle büyük kazanç vaat eden standları, büyük markalar da ürünlerini tanıtmak için kullanıyor...

ALIŞVERİŞ merkezi (AVM) yatırımlarının hızı kesildi. Önce sigara yasağı, ardından global kriz ve kiracılarla yaşanan kira bedeli tartışmaları 2008'in sektör açısından oldukça buhranlı geçmesine neden oldu.

Yeni yıla da bu duygularla giriliyor. Ancak şu anda yaşanılanların geçici olduğu düşüncesi hem yatırımcı hem de girişimci ayağında hakim. Bu nedenle, bu dönemi fırsat olarak gören birçok girişimci AVM'lerde şansını denemek istiyor. Özellikle de stand ve kiosk ayağında. Hatta mağazacılık tecrübesi olanlar bile AVM içinde stand açmak için hazırlık yapıyor.

SATIŞ MI, TANITIM MI?
AVM'lerdeki standlar satış ve tanıtım amaçlı olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor. Satış standları, AVM'lerdeki mağazalara göre daha küçük alanlara sahip. En küçüğü 12, en büyüğü ise 1215 metrekare alana sahip. Orta ve uzun vadeli kullanılan standlara 'kiosk' da deniyor. Kısa dönemli olanlar, genelde tanıtım amaçlı kullanılıyor. Ancak bazen işin içine satış da girebiliyor.

Para dergisi