Avrasya Tüneli projesinde son 15 gün!

Avrasya Tüneli projesinde son 15 gün!Asya ve Avrupa yakasını denizin altından karayolu trafiğine bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi, açıklanan açılış tarihine 15 gün kala sahil yolları ile birlikte havadan görüntülendi. Tünelin girişine yerleştirilecek çelik konstrüksiyonun yapımında sona gelindi.


Asya ve Avrupa yakasını denizin altından karayolu trafiğine bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi, açıklanan açılış tarihine 15 gün kala sahil yolları ile birlikte havadan görüntülendi. Tünelin girişinde vatandaşları karşılayacak çelik konstrüksiyonun yapım çalışmalarında sona gelindi.


Avrasya Tüneli projesinde son 15 gün!


Başbakan Binali Yıldırım’ın 20 Aralık’ta hizmete sunulacağını açıkladığı denizin altından iki yakayı bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi’nin ve genişletilmiş sahil yollarının son durumu havadan görüntülendi. Avrasya Tüneli Projesi'nin açılmasına günler kala çalışmalarda gelinen son aşama  havadan görüntülendi.


Avrasya Tüneli projesinde son 15 gün!


Tünele gidecek sahil yolundaki çalışmaların sona gelindiği gözlenirken, ayrıca tüneli gösteren tabelalar da yol boyunca yerleştirildi. Avrasya Tüneline girişindeki çelik konstrüksiyonun bitmesine kısa bir zaman kaldı. Sahil boyunca Avrasya Tüneli'ni birleştirecek olan bağlantı yolları genişletilerek kavşak, araç alt geçitleri ve yaya üst geçitleri oluşturma çalışmalarının da devam ettiği görüntülendi.


Avrasya Tüneli projesinde son 15 gün!


Avrasya tüneli projesi ile  Asya ve Avrupa yakaları arasında araç ile 100 dakikaya varan ulaşım süresi 15 dakikaya kadar inecek. Öte yandan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Avrasya Tüneli’nin isminin Bakanlığın internet sitesi üzerinden yapılacak anketle belirleneceğini belirtmiş, ankete çok sayıda vatandaş katılarak tünelin ismi ile ilgili oy kullanmıştı.


Avrasya Tüneli projesinde son 15 gün!


Avrasya Tüneli projesinde son 15 gün!


Milliyet


Haber Akşam'da şu şekilde yer aldı


Avrasya Tüneli'nin açılışına sadece 14 gün kala çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Kazlıçeşme ile Göztepe arasındaki mesafeyi 15 dakikaya düşürecek olan dev proje 20 Aralık'ta hizmete açılacak.  


Asya ve Avrupa yakasını denizin altından karayolu trafiğine bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi, açıklanan açılış tarihine 14 gün kala sahil yollarıyla birlikte havadan görüntülendi. Tünelin girişinde vatandaşları karşılayacak çelik konstrüksiyonun yapım çalışmalarında sona gelindi. Başbakan Binali Yıldırım’ın 20 Aralık’ta hizmete sunulacağını açıkladığı denizin altından iki yakayı bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi’nin ve genişletilmiş sahil yollarının son durumu havadan görüntülendi.


TABELALARI DA HAZIRLANDI 

Tünele gidecek sahil yolundaki çalışmaların sona gelindiği gözlenirken, ayrıca tüneli gösteren tabelalar da yol boyunca yerleştirildi. Avrasya Tüneli'nin girişindeki çelik konstrüksiyonun bitmesine kısa bir zaman kaldı. Sahil boyunca Avrasya Tüneli'ni birleştirecek olan bağlantı yolları genişletilerek kavşak, araç alt geçitleri ve yaya üst geçitleri oluşturma çalışmalarının da devam ettiği ortaya çıktı.


SÜRE 15 DAKİKAYA DÜŞECEK 

Toplam 14.6 km uzunluğundaki proje sayesinde Kazlıçeşme-Göztepe arasındaki yoğun trafikte 100 dakikaya varan seyahat süresi 15 dakikaya düşmüş olacak. Raylı sistem olan Marmaray’ın aksine Avrasya Tüneli’nden otomobiller geçecek. Geçiş ücreti 17 TL olarak belirlenmişti. Günlük 120 bin aracın geçiş yapması planlanıyor. 


Adını halk seçecek 

Öte yandan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Avrasya Tüneli’nin isminin Bakanlığın internet sitesi üzerinden yapılacak anketle belirleneceğini belirtmiş, ankete çok sayıda vatandaş katılarak tünelin ismiyle ilgili oy kullanmıştı. Anket 10 Aralık tarihine kadar sürecek. 


 


Akşam