Avşa, Silivri, Çeşme ve Tekirdağ yat limanı projeleri için ihale yapılacak!

Avşa, Silivri, Çeşme ve Tekirdağ yat limanı projeleri için ihale yapılacak! Avşa, Silivri, Çeşme ve Tekirdağ yat limanı projeleri için ihale yapılacak!

Resmi gazetede yayınlanan ilana göre Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Avşa, Silivri, Çeşme ve Tekirdağ Liman projelerini yap işlet devret modeli ile ihale edilecek..Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Balıkesir Avşa Adası Türkeli Yat Limanı İskeleler ile Üstyapı Tesisleri İnşaatı, Tekirdağ Yat Limanı, Çeşme Şifne Yat Limanı, Silivri Yat Limanı projelerini yap işlet devret modeli ile ihale edilecek. 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nün ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Buna göre Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından, Balıkesir Avşa Adası Türkeli Yat Limanı İskeleler ile Üstyapı Tesisleri İnşaatı, Tekirdağ Yat Limanı, Çeşme Şifne Yat Limanı, Silivri Yat Limanı projeleri ve yapıları yap işlet devret modeli ile ihale edilecek. 


Söz konusu işlerin ihaleleri teklif verme şartnamelerinde detaylandırılan usul ve esaslar kapsamında kapalı teklif alma usulü ile yapılacak. 


Teminat 200 bin TL İstekliler projelere ait ihale dosyalarını 28 Ekim 2013 tarihinden itibaren ücretsiz olarak görebilecek. Ancak, ihalelere iştirak etmek için ihale dosya bedeli olan her bir proje için KDV dahil bin TL Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğü'ne yatırmaları gerekiyor. 

Söz konusu işlerin teklifleri, ihaleye ait işlerin teklif verme şartnamelerinde belirtilen teklif verme tarihindeki teklif verme saatine kadar Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'ne iletecek. İhaleye katılabileceklerde aranacak şartlar şartnamede belirtilerken, geçici teminat tutarı 200 bin TL olacak. 


Milliyet