Aziz Kermat, Kenitra'daki sanayi bölgesine yatırım çağrısı yaptı!

Aziz Kermat, Kenitra'daki sanayi bölgesine yatırım çağrısı yaptı!Ulaştırma, Teçhizat ve Lojistik Bakanı Aziz Rabbah'ın davetlisi olarak Fas'a gelen Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, Kenitra Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Kermat ile bir araya geldi.


Kenitra Belediye Başkan Yardımcısı Kermat, Türk iş adamlarını "Afrika'nın en büyük sanayi bölgesine" yatırım yapmaya davet etti


Ulaştırma, Teçhizat ve Lojistik Bakanı Aziz Rabbah'ın davetlisi olarak Fas'a gelen Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, Kenitra Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Kermat ile bir araya geldi.


Yıldırım'a ziyareti süresince Türkiye'nin Fas Büyükelçisi Ethem Barkan Öz ve beraberindeki heyet eşlik etti.


Belediye Başkan Yardımcı Kermat, ziyaret kapsamında Kenitra kentindeki sanayi bölgesini ziyaret eden Türk heyeti aracılığıyla "Afrika kıtasının en büyük sanayi bölgesi"ne Türk iş adamlarını yatırıma davet etti.


Kermat, sanayi bölgesinde yapmayı planladıkları liman projesi, alışveriş merkezi ve turizm tesisleri hakkında bilgi vererek, "Kenitra'da bulunan sanayi bölgemiz 300 hektarlık alanıyla Afrika'nın en büyük serbest bölgesi. 60 bin kişiye iş potansiyeli sağlayacak olan bölgede, aralarında Fransa, Çin, Almanya ve İspanya'nın da  olduğu toplam 12 yabancı ülkeden yatırım bulunuyor" dedi.


Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, iki günlük resmi ziyaret kapsamında geldiği Fas'ta Büyükelçi Öz'ün Türkiyenin Rabat Büyükelçiliğinde verdiği resepsiyona katıldı. Fas'ta yatırım yapan Türk iş adamlarıyla bir araya gelen Yıldırım, Türk iş adamlarının sorunlarını dinlendi. 


Yıldırım temasları kapsamında Fas Ulaştırma, Techizat ve Lojistik Bakanı Aziz Rabbah ve Finans ve Ekonomi Bakanı Muhammed Bousaid ile bir araya gelecek.


AA