25 / 05 / 2022

Babil, Türk yatırımcıları davet ediyor!

Babil, Türk yatırımcıları davet ediyor!

Irak'ın Babil Vilayet Başkanı Kadhim Majeed Tomanın başkanlık ettiği 8 kişilik Irak Heyeti, Marmara Belediyeler Birliğine çalışma ziyareti düzenlediBirlik Uluslararası İşbirliği Direktörü Murat Daoudov ile görüşen Babilli yöneticiler Marmara Bölgesi ile Babil Vilayeti arasında karşılıklı işbirliği fırsatlarını değerlendirdi.

İlk olarak MBB Uluslararası İşbirliği Direktörü Murat Daoudovdan Birliğin yapılanması ve çalışmaları hakkında bilgi alan heyet, daha sonra ortak çalışma alanları konusunda görüşlerini aktardı. Babil  Vilayet Meclisi  Başkanı Kadhim  Majeed  Toman, Irak ile Türkiye arasında çok eskiye dayanan sağlam tarihi bağların olduğunu söyledi.

TÜRK FİRMALARININ YAPTIĞI İŞLER KALİTELİ

Babil vilayetinde gerçekleştirilen altyapı yatırımlarının ve hizmetlerin neredeyse tamamının Türk firmaları tarafından sağlandığını belirten Babil Vilayet Başkanı Kadhim Majeed Toman, Babil vilayetimizde altyapı ihtiyacımız çok fazla ve ihaleye çıktığımızda birçok uluslararası firma, bu altyapı yatırımlarını üstlenmek için başvuruyor. Avrupanın da bir çok gelişmiş ülkesinden firmaların başvurmasına rağmen biz ihalelerimizi Türk firmalarına veriyoruz. Çünkü Türk firmalarının yaptıkları işler kaliteli. Marmara Belediyeler Birliği vasıtasıyla üye belediyelerinize ve onların aracılığıyla da Türk firmalarına, Iraka ve Babile yatırım yapmaları için çağrıda bulunuyorum. Babil, Türk yatırımcılarını bekliyor. Mevcut iş hacmimizi artırarak sosyal ve kültürel alanda olan kardeşlik ve yakınlık ilişkilerimizi ticari alanda da pekiştirmek istiyoruz diye konuştu.

Irak Heyeti, Zeytinburnu Belediyesinin geri dönüşüm tesisleri ve İBB Trafik Yönetim Sistemini inceleyerek İstanbuldan ayrıldı.