Bağcılar'da kentsel dönüşümle yıkılan Fetih Camii'nin temeli atıldı!

Bağcılar'da kentsel dönüşümle yıkılan Fetih Camii'nin temeli atıldı! Bağcılar'da kentsel dönüşümle yıkılan Fetih Camii'nin temeli atıldı!

Konutlardan okullara ve ibadethanelere kadar bir çok alanda kentsel dönüşümün başarılı bir şekilde devam ettiği Bağcılar’da yenilenen son yer Fetih Camii oldu. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilen Fetih Camii’nin temeli törenle atıldı. Bir yılda bitmesi planlanan caminin altında 47 araçlık da otopark yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde başlattığı; Kentsel Dönüşüm Projesi 22 kilometrekare alana sahip Bağcılar’da hız kesmeden sürüyor. 

Milliyet'te yer alan habere göre başta okullar ve camiler olmak üzere riskli olduğu tespit edilen kamu kurumları ve konutlar yıkılarak daha güçlü şekilde inşa ediliyor. Bu çerçevede 3 ay önce yıkılan Kirazlı Mahallesi’ndeki Fetih Camii’nin temeli gerçekleştirilen törenle atıldı. 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Camileri kentsel dönüşüm kapsamına alıp hızlı bir şekilde ilerleyen bir ilçe olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bugün Bağcılarımızda büyük camilerimizden bir tanesinin temelini atıyoruz. İnşallah hedefimiz daha küçük mescitler şeklinde buraların sayılarını mahalle aralarında artırarak ve herkesin vakit namazlarında rahatlıkla ulaşabileceği ibadethaneler inşa etmek. Ayrıca çocuklarımızı okul ve cami bahçelerimizden uzaklaştırmayalım. Bırakın okul ve cami bahçelerinde oynasınlar. Çocuklarımızı oradan uzaklaştırdığımızda nerede olduğunu görme şansımız olmuyor. Tehlikeli durumlara düşebilirler. Gözümüzün önünde olsunlar” dedi.