Bahçelievler'de tekstil fabrikasında yangın çıktı!

 Bahçelievler'de tekstil fabrikasında yangın çıktı!Bahçelievler'de 3 katlı ve yaklaşık 1500 metrekarelik tekstil fabrikasının iplik deposunda çıkan yangını, çevre ilçelerden gelen itfaiye ekibinin söndürme çalışmaları devam ediyor     Yenibosna, Merkez Mahallesi, Asena Sokak'ta bulunan 3 katlı Cahit ve İbrahim Cebeci kardeşlere ait olduğu öğrenilen 'Cebeci Triko' isimli tekstil fabrikasının iplik deposunda henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüyerek çatıya kadar ulaştı. Fabrikada gece vardiyasında çalışan işçilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen Kocasinan itfaiye ekibi ilk müdahaleyi yaparken, yangının kontrol altına alınamaması üzerine Bahçelievler, Bakırköy, Şişli, Fatih, Beylikdüzü, Avcılar, Mecidiyeköy ve Sultangazi itfaiyesi ekipleri olay yerine takviye olarak gönderildi. 

     Yanan binadan kendi imkanlarıyla kurtulan 60 işçi, ekiplerinin müdahalesini korku dolu bakışlarla seyretti. 

     Ekiplerin çalışmasını engelleyen fabrika bahçesindeki bir minibüs işçiler tarafından itilerek olay mahallinden uzaklaştırıldı. 

     Yangından sonra binayı boşaltan işçilerden birisi, ''Çalışırken elektrikler kesildi. Jeneratör devreye girdi. Kısa süre sonra elektrikler geldi ve büyük bir patlamanın sesini duyduk. Bomba patladı sandık. Ardından sokağa koştuk. Bazı arkadaşlar asansöre hücum etti ama onları uyardık. Merpenlerden koşarak canımızı zor kurtardık'' dedi. 

     Yangında, depo bölümünde bulunduğu belirtilen 60 ton iplik kullanılamaz hale gelirken, itfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına alma ve söndürme çalışmaları sürüyor. 

     Yangının çıkış nedenini yapılacak incelemenin ardından belirleneceği yangında ölen ya da yaralanan olmazken, konuyla ilgili polis soruşturma başlattı. 

AA