Bahçeşehir Spradon Vadi'de 131 bin TL'ye!

Bahçeşehir Spradon Vadi'de 131 bin TL'ye!

Kuzu Grup Yönetim Kurulu üyesi Özen Kuzu, Kuzu Grup olarak 2012de İranda ve Türkiyede yeni projelere başlayacaklarını söyledi. Özen Kuzu, mütekabiliyet sorununun çözülmesi ile emlak piyasasında ciddi bir hareket beklediklerini belirtKuzu Grup Yönetim Kurulu üyesi Özen Kuzu, Kuzu Grup olarak 2012de İranda ve Türkiyede yeni projelere başlayacaklarını söyledi. Mütekabiliyet sorununun çözülmesi ile emlak piyasasında ciddi bir hareket beklediklerini belirten Özen Kuzu, bu yasanın Türkiye gayrimenkul pazarına büyük bir kaynak oluşturacağının da altını çizdi.

Mesken Meher, Spradon Kuleler, Spradon Teras Evler, Spradon Qartz Evler ve Halkalı Divan Rezidans gibi bir çok önemli projeye imza atan Kuzu Grup, 2011 yılını Bahçeşehirin tek projesi olan Spradon Vadinin temellerini atarak uğurladı. Spradon Vadi, Kuzu Grup ve Emlak Konut işbirliğiyle hayata geçen beşinci proje oldu. Eylül 2011den itibaren satışa çıkan projede fiyatlar 131 bin TLden başlıyor. Proje, faizlerin artmasına rağmen çok cazip ödeme koşulları sunuyor. Projeye gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade eden Özen Kuzu, 2012de hem yurt içinde hem de yurt dışında önemli projelere başlayacaklarını belirtti.

Grup, 20 bin konutluk ilk etabını tamamladığı 100 bin konutluk projesi Mesken Meher sonrasında, İran firmalarından 100den fazla teklif almış. Bu tekliflerden; ikisi konut, biri alışveriş merkezi olmak üzere 3 yeni projeye sıcak baktıklarını belirten Özen Kuzu; İrandaki projelerden birinde,konutların 2000 civarında ve az katlı villa tarzı konutlar olduğunu ifade etti. Grup, ayrıca 2012 yılında İstanbul Sarıyer ve Hadımköyde iki yeni projeye başlayacak Sarıyer projesinde 700-800 civarında,  Hadımköy  projesinde ise 1000-1200 civarında konut olması planlanıyor.

2012de çözülmesini umdukları yabancılar hukukundaki mütekabiliyet sorununun aşılmasıyla Türk gayrimenkul dünyasının kaynak anlamında rahatlayacağının altını da çizen Özen Kuzu; Yılbaşından sonra mütekabiliyet yasası ile sektörde bir patlama yaşanacağını düşünüyoruz.  Bu yasa ile, Kuzu Grup projelerinde yabancı payının yüzde 2 ila 3 seviyelerinden, yüzde 10-20 seviyelerine çıkmasını bekliyoruz.

Spradon Vadi projesi 250 milyon TL yatırım bedeline sahip. Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri yer alıyor. Konut fiyatlarının 131 bin TL'den başladığı Spradon Vadi, 28-30 katlı 2 kule ile 9-12 katlı 5 bloktan oluşuyor.

444 58 98

www.spradon.com


Zeynep Karabag/Emlakkulisi.com