BAKA proje bekliyor!

BAKA proje bekliyor! BAKA proje bekliyor!

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) 2014yılı mali destek programları Kaş'ta anlatıldı. Desteklerden faydalanmak için proje üretilerek, ajansa sunulması istendi. Selami Kapankaya,"BAKA'da çok önemli bilgi ve kaynak birikimi var" dedi.


BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından Kaş'ta 2014 yılı mali destek programları kapsamında proje eğitim toplantısı düzenlendi. BAKA'nın 2014 yılı Mali Destek Programlarının anlatıldığı toplantıya Kaymakam Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Abdullah Gültekin, İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Korkut, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Aydın, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Türkoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. 

Toplantıda, BAKA proje uzmanları Sinan Mesuter, Bayram Altıntaş, Fehmi Dündar ve Hasan Yüksek, bütçe, proje kapsamı, uygulama süreci, başvuru koşulları, uygun maliyet ve hangi koşullarda harcama yapabileceği konusunda bilgi verdi. 


'Proje hazırlayın!'

 Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya, kurumlara çağrıda bulunarak şunları söyledi: "BAKA'da çok önemli bilgi ve kaynak birikimi var. Bu bilgi birikimi ve kaynaktan yararlanmanın yolu, proje hazırlamaktan geçiyor. Proje hazırlamak yetişmiş insan gücüne bağlı. En büyük yatırım insana yapılandır. Yetişmiş insan gücü, bir ülkenin bir ilçenin motorudur. Kurumlarımız personel eğitimi için de projeler üretebilir." '3 yılda 100 milyon' BAKA Uzmanı Sinan Mesuter ajans olarak 3 yılda 100 milyonluk yatırım yaptıklarını söyledi. 2014 yılında işletmelerin yenilikçi ve üretiminin teşviki için 15 milyon, alternatif turizm için 5 milyon lira kaynak ayrıldığını anlatan Mesuter, "BAKA kaynaklarının bir kısmı hibe olarak veriliyor. Bunun yolu uygun proje üretmekten geçiyor. Proje başvurularının 19 Mart 2014 akşamına kadar BAKA'ya vermeleri gerekiyor" dedi. 


Milliyet Akdeniz