09 / 08 / 2022

Balıkesir'e Hasan Can Kültür Merkezi geliyor!

Balıkesir'e Hasan Can Kültür Merkezi geliyor!

Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ümraniye Belediyesi tarafından Hasan Can Kültür Merkezi'nin temelinin bu yıl atılacağını müjdeledi.
Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ümraniye Belediyesi tarafından Hasan Can Kültür Merkezi'nin temelinin bu yıl atılacağını müjdeledi.


Balıkesir Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kardeş Ümraniye Belediyesi tarafından Baro ve Öğretmenevi'nin yanındaki alana yapılacak Hasan Can Kültür Merkezi'nin temelinin, bu yıl atılacağını ve bir yılda tamamlanacağını açıkladı. Kardeş belediyeden gelen desteğin çok anlamlı olduğunu belirten Başkan Kafaoğlu, "Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can arkadaşımız, hemşehrimizdir. Altıeylül'e kültür merkezi sözü verdi. Şimdi sözünü yerine getiriyor" dedi. 


450 kişilik salon 


Başkan Kafaoğlu, "Kardeş Belediyemiz Ümraniye Belediyesi, Altıeylül Belediyesi'nin kardeş şehir belediyelerinin başında geliyor. Ümraniye Belediyesi'nin başında üç dönemdir Ümraniye'yi Ümraniye yapan, büyüten, geliştiren bir hemşerimiz, büyüğümüz Hasan Can abimiz var. Kendisi Balıkesirli. Ümraniye'ye büyük katkıları oldu. Ramazan ayında da Altıeylül'de 5 bin kişiye kardeşlik iftarı vermişti. Altıeylül'e Kültür Merkezi yapacağım diye söz verdi. Projeleri bitti, çok yakında ihale ilanına çıkacaklar. İnşallah Kasım ayı içerisinde ihalesi tamamlandıktan sonra Baro ve Öğretmen Evi binalarının yanındaki 2 bin metrekarelik arazimize Hasan Can Kültür Merkezi yapacağız. Bize sıfır maliyetli bir proje, içerisinde 450 kişilik bir salon olacak. Tiyatro sahnesi, sergi salonları, fuaye alanı, otoparkı olan bir Kültür Merkezi olacak. Adını da Hasan Can Kültür Merkezi yapacağız. Hedefimiz yılbaşından önce temelini atmak, 2017 yılı sonuna kadar tamamlayıp Altıeylül halkımızın hizmetine sunmak" dedi. 


Kasaplara düzenleme


 2017'de şehir merkezinde yollarla ilgili sıkıntılı bölgelere ağırlık vereceklerini kaydeden Altıeylü Belediye Başkan Kafaoğlu, şu açıklamalarda bulundu: "Özellikle Altıeylül, Kasaplar Mahalle- f si'nde ve Anafartalar Caddesi, Çardaklı ve Doğum Evi civarındaki bölge için proje hazırladık. Bu bölgede sokak ve caddeler dar olduğu için bölgeye tamamen parke taşı döşeyeceğiz. 2017 yılında bu bölge için ihaleye çıkıp şehir merkezine de dokunacağız. Yeşil alan ve parkları çoğaltmaya devam ediyoruz. Şehir Hastanesi ve 10 Burada AVM o bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek." Hasan Can Kültür Merkezi böyle olacak 


ALTIEYLÜL'E AKILLI BELEDİYE BİNASI!


Yeni imar planları çerçevesinde Altıeylül'e yeni akıllı hizmet binası kazandıracaklarını kaydeden Başkan Kafaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Önümüzdeki ay 1/5000'lik nazım imar planları Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine geliyor. Karatepe mevkiinde Altıeylül Belediyesi'ne yakışacak, akıllı, modern bir hizmet binası yapacağız. 

Kasım ayında 1/5000'lik imar planları Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gelecek. İmar Komisyonu çalışmasını yapacak. Altıeylül Belediyesi'ne yakışacak, akıllı modern ve Altıeylül ilçesine gelecek 50 yılda hizmet verecek bir bina kazandıracağız." 


Milliyet Balıkesir