Balya'ya yeni futbol sahası yapılıyor!

Balya'ya yeni futbol sahası yapılıyor! Balya'ya yeni futbol sahası yapılıyor!

Balıkesir’in Balya ilçesinde, yeni spor sahasının yapımına başlandı. Çalışmaların aralıksız olarak sürdüğü saha yaklaşık iki ay içerisinde tamamlanacak. Saha, Balya Belediyespor'un da başarısında katkı sağlayacak.Balıkesir’in Balya ilçesinde, yeni spor sahasının yapımına başlandı. Balya Belediyespor kendi sahası olmadığı için gerçek gücünü bir türlü gösteremiyordu.


Geçtiğimiz sezon namağlup şampiyonluk ipini göğüslemesine rağmen süper amatör kümede tüm maçlarını dışarıda oynaması nedeniyle istediği başarıyı bir türlü yakalayamayan Balya Belediyespor, ligin ikinci yarısında tüm rakiplerine kafa tutmayı hedefliyor. Balya ilçe stadı sentetik olarak yenileniyor. Çalışmaların aralıksız olarak sürdüğü saha yaklaşık iki ay içerisinde tamamlanacak. 


Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, “İlçe olarak sporda başarıya susamış bir toplumuz. Göreve geldiğimizde söz verdik. Sporda başarıyı yakalayacağız dedik ve sözümüzü tuttuk. İlçe takımımız süper amatör kümede profesyonel olarak ter döküyor. İlçemizin sahası yapılıyor. Bundan sonra seyircimizin tam desteğiyle evimizde maç vermeyeceğiz. Sahamızın yapımında bizlere yardımını esirgemeyen milletvekili Ali Aydınlıoğlu’na teşekkür ederim” dedi.


Hürriyet Yerel