Baran kardeşlerin yalı kavgası 7 Aralık'ta satışla son buluyor

Baran kardeşlerin yalı kavgası 7 Aralık'ta satışla son buluyor

Armatör Ekin ve Pekin Baran kardeşlerin Yalı kavgası 7 Aralık'ta sona eriyor. Ekin Baran'ın anlaşmalı paylaşım gerçekleşmediği gerekçesiyle açtığı davanın sonucunda izale-i şuyu yoluyla satılmasına karar verilen yalıya bilirkişi incelemesi sonucunda biçil

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Sarıyer Satış Memurluğu tarafından satılacak yalı Erbilgin Yalısına 50, Tansu Çiller'in Yalısı'na da 150 metre uzaklıkta bulunuyor.


BEDELİ PAYLAŞILACAK: Armatör Mehmet Ekin Baran ile Baran Denizcilik'in sahibi kardeşi Ömer Pekin Baran'ın babaları Hayri Baran'dan kalan yalı kardeşler arasında gerginliğe neden oldu. Anlaşmazlık sonucunda Mehmet Ekin Baran Sarıyer Sulh Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak yalnının satışını ve bedelinin kardeşler arasında paylaştırılmasını istedi. Mahkeme de Yeniköy'de Sait Halim Paşası'na komşu yalının satışına karar Verdi.


15 ODA 8 BANYO: Köybaşı Caddesindeki 3 katlı yalı bin 934 metrekare yalı bodrum, zemin ve birinci kattan oluşuyor. Yalının bahçe hariç toplam inşaat alanınının brut 1347 metrekare olduğu belirtiliyor. Ağaç ve süs bitkileri ile süslü peyzajıyla dikkat çeken yalı içinde iki otomobil kapasiteli otopark da barındırıyor. İçerisinde 15 oda ve 8 banyo barındıran yalının Boğaziçi İmar Uygulama Planında 'eski eser bina' kaydı bulunmuyor.


VIETTI VIOLI'NIN ESERİ: Garaj üstünde 2 oda mutfak ve tuvalet bulunan koruma hizmtli evi de ayrı bir yapı alarak yer alıyor. 1930 yılında Dolmabahçe stadı, 19 Mayıs Stadı gibi yapıların da tasarımcısı İtalyan Mimar Vietti Violi tarafından inşa edilen yalı Hayri Baran tarafından 1958 yılında satın alındı.
 
(Hürriyet)

pus