Batman Belediyesi hafriyat depolama sahasını belirledi!

Batman Belediyesi hafriyat depolama sahasını belirledi!Batman’da özellikle inşaat sektöründeki büyüme ve bunun sonucunda meydana gelen hafriyat toprağı ve inşaat, yıkıntı atıklarının gelişi güzel çevreye dökülmesi sebebiyle yaşanan çevre kirliliğine Belediye Meclisi çözüm buldu...Batman Belediye meclisi yeni hafriyat ve toprak depolama tesisi ve ücretleri konusunda karara vardı.


Batman’da özellikle inşaat sektöründeki büyüme ve bunun sonucunda meydana gelen hafriyat toprağı ve inşaat, yıkıntı atıklarının gelişi güzel çevreye dökülmesi çevresel kirliliğin önemli boyuta gelmesi nedeniyle, hafriyat toprağı ve İnşaat, yıkıntı atıklarını depolamak için yeni yer belirlendi. Mülkiyeti belediyeye ait Tilmis mevkiinde bulunan 794 nolu parsel 38 bin 214 metrekarelik arsanın hafriyat toprağı ve inşaat atıkları depolama sahası olarak belirlendi. Belediye meclisinin aldığı bu karar ile hafriyat toprağı ve inşaat atıkları depolama ücretleri de belirlendi. Meclis kararına göre, bu alana hafriyat döken küçük araçlar ve kamyonetler için 10 TL, tek dingilli kamyonlar için, 15 TL, çift dingilli kamyonlar için 20 TL, üç dingilli kamyonlar için 30 TL ve dört dingilli kamyonlar için de 40 TL Ücret alınmasına karar verildi.


Hafriyat toprağı ve inşaat, yıkıntı atıkları taşıma izin belgesi için ücret tarifesinin ise, 50 TL olduğu belirlendi.Milliyet