Bayburt standı Emıtt Fuarı'nda ilgi odağı oldu!

Bayburt standı Emıtt Fuarı'nda ilgi odağı oldu!28-31 Ocak tarihleri arasında açık bulunan EMİTT fuarının ilk üç günün sonunda yıldızı parlayan il Bayburt Standı oldu. Fuarın üçüncü gününde ziyarete açılan stantlarda Bayburt rüzgarı esti.


Önceki iki güne oranla büyük bir ziyaretçi akınına uğrayan Bayburt standında adeta ziyaretçi izdihamı yaşandı. Gerek stant alanının oldukça geniş olması gerekse standın oluşturulmasında Bayburt’u anlatan materyallerin kullanılmış olması ve ziyaretçilere ikram edilen yiyeçeklerin yöresel yiyeceklerden oluşması nedeniyle standa yoğun ilginin oluşmasına vesile oldu. Gün boyu ziyaretçi akınına uğrayan stantın önümüzdeki yıllarda daha da geniş bir alana kurulması gerektiğinin izlenimini verdi.

Fuarın üçüncü günü olması nedeniyle sakin geçmesi beklenirken standın diğer illerin stantlarına nazaran ziyaretçi akınına uğraması moralleri yükseltti.

Aksam saatlerine kadar süren yoğun ziyaretçi akının fuarın kapanış saatlerine yakın düzenlenen değerli sanatçımız Muhsin Bayburtlu konseri ile devam etti.

Üçüncü günün sonunda düzenlenen Muhsin Bayburtlu konserinde İstanbul Bağcılar Derneği Halk oyunları ekiplerinin sunmuş olduğu Bayburt barlarından oluşan folklor gösterisi izleyicilere güzel anlar yaşattı.

Programın son bölümünde sahne alan sanatçı Muhsin Bayburtlunun seslendirdiği bir birinden güzel Bayburt türkülerine eşlik eden izleyiciler türküler eşliğinde halay çekerek doyasıya eğlendiler.

Programın son bölümünde Bayburt Eğitim ve Kültür Derneği genel Başkanı Faruk Kılıçaslan Vali V. Recep Höl’e ve Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk’a fuar alanına Bayburt standının kurulmasındaki katkılarından dolayı, sanatçı Muhsin Bayburtluya da standa katkılarından dolayı birer tablo hediye etti.


Hürriyet