27 / 06 / 2022

Bayraklı Belediyesi'nden toprak kaymasına önlem!

Bayraklı Belediyesi'nden toprak kaymasına önlem!

BAYRAKLI Belediyesi, Gümüşpala Semti'nde toprak kayması nedeniyle istinat duvarı yıkılan binanın önünde dolgu çalışması başlattı. Hasan Karabağ, müteahhit firmanın Dokuz Eylül Üniversitesi'ne hazırlattığı projeyi alanda hayata geçireceğini belirtti..Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, müteahhit firmanın Dokuz Eylül Üniversitesi'ne hazırlattığı projeyi alanda hayata geçireceğini belirterek "Sıkıntı yaşanan alanda firma çalışmalarına başladı. Biz de belediye olarak çalışmanın hızlanması için destek veriyoruz. Kaymayı önlemek için dolgu işlemini biz gerçekleştiriyoruz. İlerleyen günlerde toprağa beton enjekte edilecek. Gerekli önlemleri alıyoruz" dedi.İzmir Bayraklı'da, Ayla ve Bayrak apartmanları önünde bir inşaat firması tarafından yapılan hafriyat çalışması sırasında yaşanan toprak kaymasıyla birlikte meydana gelen tehlikenin önlenmesi için harekete geçildi. Müteahhit firma, Dokuz Eylül Üniversitesi'ne alanla ilgili hazırlattığı projeyi hayata geçirmek için düğmeye bastı. Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü de olası bir kaymayı önlemek için alana destek hafriyatı döküyor. Belediye yetkilileri, alana şimdiye kadar yaklaşık 150 kamyon hafriyat döküldüğünü açıkladı."GEREKENİ YAPIYORUZ"

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, daha önce bölgede kazı çalışması yapan firmanın alanda çalışmalara başladığını, belediyenin işlerin hızlanması için buna destek verdiğini belirterek, "Firmanın orada yaptığı çalışmalar sonucunda bir toprak kayması meydana gelmişti. Bu durum orada oturan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit ediyor. Şuanda gerekli önlemi alıyoruz. Çalışmalar başladı ve hızlı bir şekilde devam ediyor. İlerleyen günlerde meydana gelen yarıklara müteahhit firma tarafından beton enjekte edilecek. Böylece arazinin güçlenmesi sağlanacak. İnsanların mal ve can güvenliğini sağlamak bizim de görevlerimiz arasında. Belediye olarak alana kaymayı engelleyici hafriyat döküyoruz. Müteahhit firma Dokuz Eylül Üniversitesi'ne alanla ilgili hazırlattığı projeyi hayata geçirecek" dedi.


"GÜVENLİKLERİ İÇİN TAHLİYE EDİLMELERİ GEREKİYOR"

Çalışmalar sırasında herhangi bir aksilik olmaması için apartman sakinlerinin tahliye edeceklerini açıklayan Başkan Karabağ, "Bunu yapmak zorundayız. Bu yasal bir zorunluluk. Binalarda şuanda tehlikeli bir durum yok. Ancak çalışmalar sırasında öngörmediğimiz sıkıntı yaşanabilir. Vatandaşımızın can güvenliği her şeyin üzerindedir. Bunun için gerekeni yapacağız" dedi.


Hürriyet