Berk çiller: İki yeni şehir projesi arsada fiyatları artırdı!

Berk çiller: İki yeni şehir projesi arsada fiyatları artırdı!çiller Ailesi 'nin şirketi Marsan Marmara Holding, Zekeriyaköy 'de devam ettiği Parkone projesinin ardından, Loftone projesine başlıyor. Berk çiller, Başbakan 'ın projelerinin bölgedeki arsa fiyatlarında yüzde 20 'ye yakın spekülatif artışa neden olduğunu


çiller Ailesi 'nin şirketi Marsan Marmara Holding, Zekeriyaköy 'de devam ettiği Parkone projesinin ardından, Loftone projesine başlıyor. Marsan Marmara Holding CEO 'su Berk çiller, Başbakan 'ın projelerinin bölgedeki arsa fiyatlarında yüzde 20 'ye yakın spekülatif artışa neden olduğunu söyledi.çİLLER Ailesi, Zekeriyaköy 'de yapımına başladığı butik konut projesi Parkone bitmeden, Loftone adlı ikinci projeye de başlayacak. Marsan Marmara Holding CEO 'su Berk çiller, “Parkone projesi bitmeden önce Loftone adlı ikinci projemize başlamış olacağız. Satışlarda gördüğümüz aktiflikten dolayı normalde 1.5 yıl sonra başlamayı planladığımız proje 6-7 ay sonra satışa çıkmış olacak ” dedi. 29 üniteden oluşacak Loftone 'da çatı ve bahçe dubleksleri ve bahçe katlarından oluşan 3 tipte 3+1 'lik ev tipi sunulacak.

2 bin 500 dolardan çıkacak

Berk çiller, daha orijinal bir çizgi ve kitle belirleyecekleri için metrekare fiyatlarının Parkone 'dan daha yüksek olacağını, Loftone 'da son kullanıcıya yönelik bir fiyatlandırma ve pazarlama stratejisi belirlediklerini belirtti. çiller, Parkone 'da metrekare fiyat olarak 2 bin 200 dolardan satış aşamasında olduklarını, Loftone 'nin metrekare çıkış fiyatının ise 2 bin 500 dolar olacağını söyledi. Parkone 'da satışların yüzde 52 'ye ulaştığını dile getiren çiller, “Parkone projemiz 20 bin metrekareye yakın, ikinci projemiz ise 9 bin metrekare olacak. Parkone 20 milyon dolar, Loftone da 10 milyon dolar olmakla beraber gelecek 3 sene içinde 30 milyon dolarlık bir yatırım planlıyoruz ” diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın İstanbul ile ilgili ‘iki yeni şehir ' projelerinin Zekeriyaköy bölgesinde hareketlilik yaratıp yaratmadığına ilişkin olarak da Berk çiller, şöyle konuştu: “Arsalarda çok ciddi yatırımcı kitlesi gelmeye başladı. Konut satışı da son bir aydır oldukça hız kazandı. Arsa fiyatlarında yüzde 20 'ye yakın bir spekülatif artış var. Uygun gördüğümüz yatırım potansiyeli olan arsalar çıkarsa değerlendireceğiz, çünkü bu açıklamalardan sonra spekülatif artış bizi de pazarlık konusunda çok önemli bir yere getirdi. ”

Seçim sonrası gayrimenkul daha iyi olacak

EMAY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan çağlar, 678 yataklı otelin 2012 'de açılacağını söyledi. Seçimlerden sonra gayrimenkulün çok daha iyi olacağını kaydeden çağlar, “Bütün otel zincirleri İstanbul için ‘para makinesi ' diyor. Biz kendimize inanmasak bile yabancıların bu yorumları bize yol gösterir. ”

Fazla yatırım ileride sorun yaratabilir

BAZI bölgelerde bilinçsiz yatırımlar olduğu söyleyen Berk çiller, “İstanbul için konuşursak, bazı bölgelerin altyapısı geliştirilmeden fazla yatırım yapıldığını düşünüyoruz. Bu, bölgeler ileride sorun yaratabilir. Sarıyer için öyle bir düşüncemiz yok, bu bölgeye yatırım yapmayı devam ettireceğiz. Sektörde henüz balon yok ama şu anki ivmeyi dengeli devam ettirebilmenin çok kolay olacağını düşünmüyorum. Kredilerde limitleme bazı şirketleri sıkıntıya sokabilir ” dedi.

Konutta yatırıma devam etmeyi planlıyoruz

BERK çiller, “Eğitimim MIT üzerinden gayrimenkul geliştirmeydi. Türkiye 'ye döndükten sonra diğer işlerle birlikte 20 senedir arsa stoğumuz olan Sarıyer 'de inşaatlara başladık ve devam edeceğiz. Bölgedeki arsa stokumuz 170 dönüm. Bu arsalarda konut yaktırımlarına devam etmeyi planlıyoruz. İmardurumu iyi arsaları değerlendiriyoruz ” dedi.

Hürriyet