BESA Grup dev projelere imza atmaya hazırlanıyor!

BESA Grup dev projelere imza atmaya hazırlanıyor!

Hayata geçirdiği projelerle kentin modernleşmesinin öncülerinden olan BESA Grup, hedeflerini daha da büyüttü. Bugüne kadar 10 bin konut, 4 bini aşkın işyerine imza atan BESA Grup, 2016’da dev projelere imza atmaya hazırlanıyor.
Başkent Ankara’da 40 yılı aşkın süredir hayata geçirdiği projelerle kentin modernleşmesinin öncülerinden olan BESA Grup, hedeflerini daha da büyüttü. Bugüne kadar 10 bin konut, 4 bini aşkın işyerine imza atan BESA Grup, 2016’da dev projelere imza atmaya hazırlanıyor.


İmza attığı yapılarla Ankara’nın çok sayıda bölgesinin gelişiminde önemli rol üstlenen BESA Grup, son zamanlarda 2015’in son çeyreğinde sahiplerine teslim etmeye başladığı Besa Kule İş Merkezi ile gündemde. Başkent’te “altın üçgen” olarak bilinen Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü’nün kesiştiği noktada inşa edilen Besa Kule, şimdiden iş dünyasına yeni değer katmaya başladı.


Besa Kule’nin tamamlanmasının ardından yeni projelere daha fazla yoğunlaştıklarını ifade eden BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, “Bu yıl BESA Grup için oldukça verimli geçen bir yıl oldu. Projemizi hedeflediğimiz sürede, hayal ettiğimiz standartlarda tamamladık. Yeni projelerimizin ilk adımlarını attığımız, daha iyi neler yapabilir, yalnızca Ankara’ya değil ülkeye neler katabiliriz noktasında çalıştığımız bir yılı bitirmeye yakınken, yeni yıla da ciddi şekilde hazırlandık” dedi.-1,5 milyar dolarlık yatırım geliyor


Bezci, 2016’da da çok sayıda yeni proje hayata geçireceklerini ve bu projelerin şu an toplam maliyetlerinin 1,5 milyar dolar olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:


“Ankara’nın son dönemde en gözde yerleşim yerlerinden İncek’te iki konut projesi hayata geçiriyoruz. İnşaat çalışmalarına başladığımız 250 konutluk projemizin yanı sıra, 2016’nın ilk çeyreğinde de 750 konutluk diğer projemize start veriyoruz. Bunun yanında, Eskişehir Yolu mevkiindeki Ballıkuyumcu’da 4 bin konut ve 200 bin metrekarelik Avrupa’nın en büyük outleti olacak AVM projemizi hayata geçireceğiz. Bu proje, İç Anadolu’nun en büyük karma projesi olacak. Bu proje için Ocak’ın ilk haftası Londra, Paris ve Milano’da outlet ve çarşı turu yaparak fikir sahibi olacağız. Bölgeye BESA imzasını atmaya ise etap etap devam edeceğiz.”


Tatilcilerin gözdesi Bodrum’da 155 bin metrekarelik bir arsada 383 villa-rezidans ve 70 odalı butik otel projesine başladıklarını kaydeden Efe Bezci, 1.2 kilometrelik sahil şeridine sahip projenin 500 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirildiğini bildirdi.MilliyetHaber Milliyet  Ankara  Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Başkent Ankara'da 40 yılı aşkın süredir hayata geçirdiği projelerle kentin modernleşmesinin öncülerinden olan BESA Grup, hedeflerini daha da büyüttü. Bugüne kadar 10 bin konut, 4 bini aşkın işyerine imza atan BESA Grup, 2016'da dev projelere imza atmaya hazırlanıyor. İmza attığı yapılarla Ankara'nın çok sayıda bölgesinin gelişiminde önemli rol üstlenen BESA Grup, son zamanlarda 2015'in son çeyreğinde sahiplerine teslim etmeye başladığı Besa Kule Iş Merkezi ile gündemde. 


Başkent'te "altın üçgen" olarak bilinen Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü'nün kesiştiği noktada inşa edilen Besa Kule, şimdiden iş dünyasına yeni değer katmaya başladı.

 

Yeni yıla ciddi hazırlık 


Besa Kule'nin tamamlanmasının ardından yeni projelere daha fazla yoğunlaştıklarını ifade eden BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, "Bu yıl BESA Grup için oldukça verimli geçen bir yıl oldu. Projemizi hedeflediğimiz sürede, hayal ettiğimiz standartlarda tamamladık. Yeni projelerimizin ilk adımlarını attığımız, daha iyi neler yapabilir, yalnızca Ankara'ya değil ülkeye neler katabiliriz noktasında çalıştığımız bir yılı bitirmeye yakınken, yeni yıla da ciddi şekilde hazırlandık" dedi. 


1.5 milyar dolarlık yatırım 


Bezci, 2016'da da çok sayıda yeni proje hayata geçireceklerini ve bu projelerin şu an toplam maliyetlerinin 1,5 milyar dolar olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "Ankara'nın son dönemde en gözde yerleşim yerlerinden İncek'te iki konut projesi hayata geçiriyoruz. İnşaat çalışmalarına başladığımız 250 konutluk projemizin yanı sıra, 2016'nm ilk çeyreğinde de 750 konutluk diğer projemize start veriyoruz. Bunun yanında, Eskişehir Yolu mevkiindeki Ballıkuyumcu'da 4 bin konut ve 200 bin metrekarelik Avrupa'nın en büyük outleti olacak AVM projemizi hayata geçireceğiz. Bu proje, İç Anadolu'nun en büyük karma projesi olacak. Bu proje için Ocak'm ilk haftası Londra, Paris ve Milano'da outlet ve çarşı turu yaparak fikir sahibi olacağız. Bölgeye BESA imzasını atmaya ise etap etap devam edeceğiz." 


Milliyet Ankara