Beyaz Saray'ın toplam değeri 319.6 milyon dolar!

Beyaz Saray'ın toplam değeri 319.6 milyon dolar! Beyaz Saray'ın toplam değeri 319.6 milyon dolar!

ABD'li ünlü emlak sitesi Zillow, ABD'nin başkenti Washington'un ortasında, 16 yatak odası ve 35 banyosu bulunan Beyaz Saray'ı satın almak isteyen kişinin 319.6 milyon dolar ödemesi gerektiğini belirttiABD'nin başkenti Washington'un ortasında, 16 yatak odası ve 35 banyosu bulunan Beyaz Saray'ı satın almak isteyen kişinin 319.6 milyon dolar ödemesi gerekecek. Tabii eğer Beyaz Saray, federal bütçe açıklarını kapatmak için satışa çıkarılırsa. 


ABD'li ünlü emlak sitesi Zillow, "1600 Pennsylvania Avenue" adresli Beyaz Saray'ın satış fiyatını 319.6 milyon dolar olarak belirledi. Zillow'un internet sitesinde açılan sayfada, Beyaz Saray'ın, "ABD'de çok ender rastlanan türden 132 odalı mükemmel bir köşk" olduğu yorumu yapıldı. 


KİRASI 1.8 MİLYON DOLAR 

Site, satın almak değil de Beyaz Saray'ı kiralamak isteyenlerin ise ayda 1.8 milyon dolar ödeme yapması gerektiğini belirtti. Beyaz Saray'da, merkezi bir klima sistemi, "nükleer sığmak" haline gelebilen bodrum katı, pervaneli tavanlar ve büyük bir garajın bulunduğu ifade edildi. 


Beyaz Saray ABD başkanlarının çalışma makamı ve rezidans olarak inşa edildi. 1800 yılından beri ABD başkanları ve ailelerinin yaşadığı yer olan Beyaz Saray 1814'te İngiliz ordusu tarafından yakılmış ve ciddi hasar görmüştü. Beyaz Saray, birkaç kez ciddi ve kapsamlı onarımdan geçirildi. 

Habertürk/Kasım CİNDEMİR