Beyoğlu dönüşümde örnek ilçe oluyor!

Beyoğlu dönüşümde örnek ilçe oluyor!

Okmeydanı'nda 50 yıllık tapu sorununu çözen Başkan Demircan "Tapusunu almış, uzlaşmayı tamamlayan adalarda belediye firmamız, hak sahipleri ile kat karşılığı anlaşmalara başlayacak" dedi.Okmeydanı'nda 50 yıllık tapu sorununu çözen Başkan Demircan "Tapusunu almış, uzlaşmayı tamamlayan adalarda belediye firmamız, hak sahipleri ile kat karşılığı anlaşmalara başlayacak," dedi. 


Beyoğlu Belediyesi bugüne kadar gerçekleştirdiği dönüşüm projeleri ile sadece İstanbul için değil tüm Türkiye için örnek kentsel dönüşüm modeli oldu. Sıradaki kentsel dönüşüm projesi olan Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde tapu sorununun çözülmesiyle birlikte, ikinci ve en önemli alanı kapsayan adım atıldı. Toplam 1 milyon 650 bin metrekare alanı kapsayan Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesinde 1. Etap uzlaşmaları başladı. 


ADALARA İLK KAZMAYI VURACAĞIZ 

Beyoğlu Belediye Başkam Ahmet Misbah Demircan Okmeydanı için tarihi adımlar attıklarını belirterek, "Hak sahiplerine tapularını dağıtarak, imarlı ve planlı yapılaşmanın önündeki engelleri birer birer kaldırdık. Şimdi de Kentsel Dönüşüm Projesine startı vermek için gün tamamlayan adalardan ilk kazmayı vuracağız" dedi. 


KİMSE MAĞDUR EDİLMEDİ 

Dönüşüm öncesi çok titiz altyapı çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Demircan,"Okmeydanı'nın büyük bir bölümünün tapusu ve imar planı yoktu. Dönüşüme başlayabilmek için tapusuz bölgelere önce tapu vermeliydik. Eğer bunu yapmasaydık birçok kişinin evi veya iş yeri yeşil alanda kalacaktı. 

Dün ne söylediysek bu gün de aynı şeyi söylüyoruz. Herkes dairesine daire, dükkânına dükkân alacak," dedi. 


ÖDÜLLÜ PROJE TARLABAŞI 360 

Beyoğlu Belediyesi'nin gerçekleştirdiği en önemli dönüşüm projelerinden olan Tarlabaşı 360 projesi "18. Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'nde, Avrupa'nın 6 önemli projesi arasında en iyi "Kentsel Yenileme" projesi seçildi.


Ekonomi Gazetesi