14 / 08 / 2022

Beyoğlu'nda BEDAŞ'a ait trafo patladı!

Beyoğlu'nda BEDAŞ'a ait trafo patladı!

Beyoğlu Tepebaşı Evliya Çelebi Mahallesinde BEDAŞ'a ait elektrik indirici trafo merkezinde saat 14.00 sıralarında patlama oldu. Patlama sonucunda İstiklal Caddesi'nin büyük bir bölümünde elektrikler kesildi.
Patlama nedeniyle trafoda yangın çıktı. Alev alev yanan trafo nedeniyle çevrede yoğun duman oluştu. Patlamayı görenlerin ihbarıyla olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangına köpük sıkarak müdahale eden itfaiye ekipleri, yarım saatlik bir çalışma ile yangını kontrol altına aldı.


İtfaiye ekipleri su hortumunu değiştirirken basınçlı su çevreye fışkırdı. Yangın nedeniyle ölen yada yaralanan olmazken iki araçta maddi hasar meydana geldi. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesinden sonra söndürüldü.


ELEKTRİK KESİLDİ


Yangın nedeniyle Beyoğlu'nun birçok kesimine elektrik verilemiyor. Evliya Çelebi Mahallesi Muhtarı Naim Yıldırım,  Burası elektrik kurumunun güç düşürücü istasyonu.. Taksim, Okmeydanı ve Kasımpaşa'nın gücünü düşürüyor. Zaman zaman küçük patlamalar oluyordu. Ama bu seferki daha büyük bir patlama oldu ve yangın çıktı" dedi.


KESİNTİDEN ETKİLENECEK BÖLGE VE MAHALLELER


Paşa, Duatepepe, H.Edip Adıvar,Yayla - BEYOĞLU İlçesi; Evliya Çelebi, Emekyemez, Tomtom, Kuloğlu, İstiklal, Şahkulu, Kaptan Paşa, Piri Paşa, Müeyyedzade, Kemankeş KaraMustafa Paşa, Halıcıoğlu Mahalleleri ve Civarı...Hürriyet