Biga'da toplu konut projesi hayata geçiyor! 

Biga'da toplu konut projesi hayata geçiyor! Çanakkale Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, ilçede  94 daireden oluşan sosyal konut projesinin hayata geçeceğini açıkladı. 


Çanakkale Biga Belediyesi'nde ev sahibi olmak isteyenlere müjde. Milliyet'te yer alan habere göre; ilçe genelinde 94 dairelik konut projesi hayata geçiyor. Projeden ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için başvurular 22 Şubat tarihinde başlıyor. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, ev sahibi olmak isteyen Bigalıların hayallerini gerçekleştirecek olan projenin en kısa sürede hayata geçeceğini söyledi. Toplu konut müjdesini hemşerileriyle paylaşan Başkan Erdoğan, Bigalıların uygun şartlara modern, konforlu ve güvenli konutlara sahip olacağını dile getirdi.

'BİGALILARIN HAYALİ GERÇEK OLACAK' 

Bigalılara hizmet etmenin onur olduğunu söyleyen Başkan Erdoğan, "Biga’mız için önemli bir projeyi ve hemşerilerimizin hayallerini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Biga Belediyesi olarak ilçemizde ikamet eden hemşerilerimizin uygun şartlarla ev sahibi olmaları için 94 konutluk toplu konut projemizi Biga Belediyesi adına, Belediye kuruluşu olan Biga Kent Hizmetleri A.Ş. olarak gerçekleştiriyoruz. 1+1 ve 2+1 konut seçeneklerini oluşturan proje, Hamdibey Mahallesi'nde Tarihi Namazgah’ın önünde ve eşsiz Biga manzarasına sahip bulunmaktadır. Bigalı hemşerilerimiz için güvenli, konforlu olarak inşa edilecek daireler uygun fiyat ve ödeme koşulları ile satışa sunulacak. Her şey gönüllerin şehri Biga’mız için” dedi.

Biga

'HEMŞERİLERİMİZ MODERN VE GÜVENLİ KONUTLARA KAVUŞACAK' 

Biga Belediyesi’nden projenin detaylarına ilişkin yapılan açıklamada, Biga Belediyesi Toplu Konut Projesi'nde cazip fiyat ve uygun ödeme imkanının olduğu belirtilerek, şunları söyledi: 

“Biga Belediyesi Toplu Konutları 1. etap projesi olarak 4 bloktan ve 3 farklı tipte (1+1, Açık Mutfak 2+1, Kapalı Mutfak 2+1) 93 adet konuttan oluşan projedeki konutların en az 1 yıldır Biga’da ikamet eden hemşerilerimize indirimli olarak tamamı peşin veya yüzde 25 peşin – yüzde 10 ara ödeme, kalanı 120 ay 0,79 vade oranı ödeme imkanı sunularak satılması planlanmıştır. Bu sayede sınırlı imkanları ile konut edinemeyen hemşerilerimizin belediyemiz desteği ile modern, konforlu ve güvenli konutlarda ev sahibi olarak yaşamlarını sürdürmeleri imkanı sağlanmış olacaktır. Proje kapsamında sınırlı sayıda konut piyasa koşulları dikkate alındığında çok cazip fiyat ve ödeme imkanı ile siz hemşerilerimizin beğenisine sunulmuştur.”
 

Çanakkale Biga'ya millet bahçesi müjdesi!