Bilecik Atık Su Arıtma Tesisi tamamlanmak üzere!

Bilecik Atık Su Arıtma Tesisi tamamlanmak üzere!

Bilecik Belediyesi tarafından Karasu mevkiinde gerçekleştirilen proje ile ender yapılan çalışmalardan birine daha imza atarak, hem çevre adına hem Bilecik adına güzel bir projeyi vatandaşların hizmetine sunulmuş olacak...Bilecik Belediyesi tarafından kente kazandırılacak Atık Su Arıtma Tesisi çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiği belirtildi.


Yapılan açıklamaya göre; Bilecik Belediyesi tarafından Karasu mevkiinde gerçekleştirilen proje ile ender yapılan çalışmalardan birine daha imza atarak, hem çevre adına hem Bilecik adına güzel bir projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacak. Yapıldığı tarihten itibaren 80 bin kişilik bir nüfusun atık suyunu temizleyebilecek kapasitede olan tesisler, günlük 9 bin litre atık suyu temizleyerek, kullanıma ve doğaya tekrar salınacak. 2014 yılının ikinci yarısında hizmete girecek olan Atıksu Arıtma Tesisi, yüklenici firma tarafından 1 yıl işletilerek, 2015 yılında Bilecik Belediyesi'ne devredilecek. 8 milyon 170 bin Lira sözleşme bedeli olan dev tesisler, hizmete girdiğinde Bilecik, ender yapılan ve büyük hizmetler veren bir projeyi kazanmış olacak.


Yapımına hızla devam edilen Atıksu Arıtma Tesisi hakkında değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Selim Yağcı, büyük bir projeyi Bilecik’e kazandırdıklarını belirterek şunları söyledi:


''Her zaman söylediğimiz gibi biz yapacaklarımıza söz verip, söz verdiklerimizi de yerine getiren bir anlayış içerisinde çalışıyoruz. Bu anlamda söz yerine icraat yapıyoruz. Bazıları yapılanları karalamak adına aslı olmayan sözler ile vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmeye gayret gösterseler de, bizler söz verdiğimiz projelerimizi bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. Hemşehrilerimizin olumsuz söylemlere değil; kendilerine umut verecek ve güvenlerini arttıracak projelerin şehre kazandıracağı faydalarla meşgul olmalarını ve gönüllerini ferah tutmalarını arzuluyoruz.''
Milliyet