Bilecik'teki Pelitözü Gölpark yenileniyor!

Bilecik'teki Pelitözü Gölpark yenileniyor! Bilecik'teki Pelitözü Gölpark yenileniyor!

Geçtiğimiz aylarda Bilecik İl Özel İdaresi’nden Bilecik Belediyesi’ne devri gerçekleştirilen Pelitözü Gölpark, Bilecik Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmalarla daha da güzel hale getiriliyor.Belediye Başkanı Selim Yağcı’, Pelitözü’nün Bilecik Belediyesi’ne devrinden sonra çok daha cazip hale getirileceği düşüncesiyle gerçekleştirilen çalışmalar tüm hızıyla devam ettiğinin belirterek, ”Vatandaşlarımızın uğrak yerlerinden biri olan Pelitözü Gölpark, gerçekleştirilen çalışmalar ile daha da cazip hale geliyor. Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından göl etrafından dere ıslah çalışmaları yapılırken aynı zamanda piknik ve mesire alanlarındaki direnaj hattı çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Bölgenin birçok noktasında bakım ve onarım çalışmalarını da yerine getiren ekipler, Pelitözü Gölpark Giriş Kapısına da ahşap koruma çalışması gerçekleştirdi. Bilecik’in şu an olduğu gibi gelecekteki en cazip noktalarından biri olacak Pelitözü Gölpark, Bilecik Belediyesi tarafından şehrin vitrini konumunda olacak şekilde tasarlanıyor” dedi.


’’VATANDAŞIMIZA VERDİĞİMİZ TÜM SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ’’


Belediye Başkanı Selim Yağcı, ’’Hemşerilerimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getiriyoruz’’ ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:

’’Biliyorsunuz Pelitözü Gölpark’ın birçok noktadaki tasarruf hakkı, İl Özel İdare’mizin almış olduğu kararla Bilecik Belediyesi’ne devredilmişti. Bizler de bu kararın şehrimiz ve bölgemiz için son derece önemli ve güzel bir karar olduğunu söyledik. Bilecik Belediyesi olarak yapacağımız çalışmalar ile buranın daha da güzel ve verimli hale getirileceğini belirtmiştik. İşte bu anlamda hemşerilerimize vermiş olduğumuz söz çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah burası yeni düzenleme ve çalışmalarla daha da güzel olacak. Şehrimizin adeta yeni bir vitrini haline gelecek.”


Hürriyet