Bill Gates’in 63.2 milyon dolarlık evi!

Bill Gates’in 63.2 milyon dolarlık evi!

Washington’un küçük, sessiz sakin Medina kasabasında inşa edilen 6070 metrekarelik devasa Xanadu 2.0; doğa dostu yapısı ve tabii ki sahibi Bill Gates’in karakteri doğrultusunda aşırı teknolojik özellikleri ile görenleri büyülüyor. 
Bill Gates, 1988 yılında aldığı arsaya 7 yıl süren uzun uğraşlar sonucu Bohlin Cywinski Jackson ve Cutler-Anderson’un yardımlarıyla tam da istediği gibi bir ev inşa etmeyi başarıyor. Bill Gates’e 63.2 milyon dolara mal olan bu yapıda yüzme havuzundan trambolin odasına, 23 arabalık garajından tiyatro salonuna kadar tüm detaylar düşünülmüş durumda. 

Milliyet'te yer alan habere göre öyle ki malikane 220 metrekarelik salonu ile 200 kişiye akşam yemeği partisi verme imkanı sunuyor. 24 banyosu ve 6 tane tam donanımlı mutfağı bulunan bu malikanede Bill Gates ailesi ve misafirleri tam bir lüks içinde mutlu mesut zaman geçiriyor.

100 tanesi elektrik ustası olan 300 inşaat işçisinin emekleri ile ortaya çıkan Xanadu 2.0’nin yapımında en az 500 yaşındaki Douglas köknar ağaçlarından elde edilen yarım milyon kereste levhası kullanılmış. Büyük bir bölümü toprak damlı olarak tasarlanan ev doğa ile uyum içinde görüntü sergilemeyi başarıyor.

Bill Gates’in 63.2 milyon dolarlık evi!

Bill Gates’in 63.2 milyon dolarlık evi!