10 / 08 / 2022

Binali Yıldırım: İzmir Körfezi Tüp Geçit projesi hazırlandı!

Binali Yıldırım: İzmir Körfezi Tüp Geçit projesi hazırlandı!

Binali Yıldırım, İzmir Körfezi tüp geçit projesinin hazırlandığını ancak bu konuda sivil toplum kuruluşlarının sakinleşmesini beklediğini belirtti.AK Parti  İzmir  1. bölge 1. sıra milletvekili Binali Yıldırım İzmir’de yazılı ve görsel basının temsilcileriyle bir araya geldi. Yıldırım, partisinin Büyük Kongresi’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu’na karşı rakip çıkmak için delegelerden imza toplandığı yönündeki iddia hatırlatılıp "Davutoğlu ile aranız nasıl" diye soruldu. Yıldırım, "Bu partinin tabelasını asan ekibin içinde ben varım. Partiyi kuran, tabelayı asan, bu partide herkes çekildiği zaman son hesabı ödeyeceklerden biri benim. Bu tartışmalar bir anlam ifade etmez. Kimseyle meselemiz yok. Tek meselemiz 1 Kasım’da yeniden iktidar olmak. Gerisi hep tarih oldu. Kongremizi de başarıyla yaptık" dedi.


Binali Yıldırım, İzmir Körfezi tüp geçit projesinin hazırlandığını ancak bu konuda sivil toplum kuruluşlarının sakinleşmesini beklediğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Marmaray’ı hizmete aldık. Bu ondan daha büyük bir proje değil. Çekişmelerle zaman kaybetmek yorulmak istemiyorum. İzmir kamuoyu ne zaman ’yeter kardeşim sizinle mi uğraşacağım’ derse yaparız. Kavga emek için yaşlandım artık. İzmir’in beklentisi neyse ona göre hareket etmeliyiz. İzmir kendisi kamuoyuna oluşturacak ’bu proje İzmir’e lazımdır’ diyecek o zaman başlayacağız. Körfezle ilgili hazırlıklarımızı yaptık. Belediye Başkanlığı yarışında ortaya koyduğumuz birçok proje var. Onları bu dönemde çok fazla gerçekleştirebilir miyiz bilmiyorum ama onlarla ilgili hayallerimiz, hedeflerimiz bitmiş değil. Zamanı geldiğinde onları da İzmir’e kazandırma gayreti içinde olacağız. 4 Ekim’de seçim beyannamemiz duyurulacak. Ondan sonra projelerimizi anlatacağız. Yatırımların parasal boyutu büyük para ile ilgili bir sıkıntımız yok. 35 projenin tamamının maliyeti ilk açıkladığımızda 65 milyar liraydı, şimdi 100 milyar lirayı bulmuştur." Binali Yıldırım, İzmir Körfezi tüp geçit projesinin hazırlandığını ancak bu konuda sivil toplum kuruluşlarının sakinleşmesini beklediğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Marmaray’ı hizmete aldık. Bu ondan daha büyük bir proje değil. Çekişmelerle zaman kaybetmek yorulmak istemiyorum. İzmir kamuoyu ne zaman ’yeter kardeşim sizinle mi uğraşacağım’ derse yaparız. Kavga emek için yaşlandım artık. İzmir’in beklentisi neyse ona göre hareket etmeliyiz. İzmir kendisi kamuoyuna oluşturacak ’bu proje İzmir’e lazımdır’ diyecek o zaman başlayacağız. Körfezle ilgili hazırlıklarımızı yaptık. Belediye Başkanlığı yarışında ortaya koyduğumuz birçok proje var. Onları bu dönemde çok fazla gerçekleştirebilir miyiz bilmiyorum ama onlarla ilgili hayallerimiz, hedeflerimiz bitmiş değil. Zamanı geldiğinde onları da İzmir’e kazandırma gayreti içinde olacağız. 4 Ekim’de seçim beyannamemiz duyurulacak. Ondan sonra projelerimizi anlatacağız. Yatırımların parasal boyutu büyük para ile ilgili bir sıkıntımız yok. 35 projenin tamamının maliyeti ilk açıkladığımızda 65 milyar liraydı, şimdi 100 milyar lirayı bulmuştur." Hürriyet