Binali Yıldırım: Karadeniz Sahil Yolu yanlıştı!

Binali Yıldırım: Karadeniz Sahil Yolu yanlıştı!Binali Yıldırım, Karadeniz Sahil Yolu için, "Yanlış bir projeydi ama bitirilmesi gerekiyordu" dediUlaştırma Bakanı Binali Yıldırım, önceki gün  Ankara  Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Konferans Salonu'nda düzenlenen Türkiye'de Ulaşım Politikaları Semineri'nde duble yolların büyük başarıya ulaştığını anlattı. Yıldırım, "Şimdi de duble demiryolları yapmak gündemimizde" dedi.
Yıldırım, kendisinden önce görev yapan ulaştırma bakanlarının, bakanlık koltuğunda ortalama 8 ay oturduğunu belirterek, "8 ayda ne yapılır, tebrik ziyaretleri kabul edilir. Kimin ne iş yaptığı öğrenilir. O kadar" diyerek, kendisinin 7 yılı aşkın bir süredir bu görevi yapıyor olmasının önemine işaret etti. Yıldırım, büyük paralar harcanması nedeniyle eleştiri konusu olan Karadeniz Sahil Yolu ile ilgili olarak da, "Yanlış bir projeydi ama yapmak zorundaydık. Bunu şimdi rahatlıkla söyleyebiliyorum. Ciddi bir para harcanmıştı. 700 trilyonun üzerinde bir meblağ harcanmıştı. Bitirilmesi gerekiyordu" diye konuştu.

Tek korkumuz protesto
Yıldırım, üniversite öğrencileriyle bir araya gelmekten mutlu olduklarını ifade ederek, "Bu tip toplantılarda tek korkumuz protesto edilmek. Ancak, anlayıp dinlemeden yapılan protestoların da hiçbir amaca hizmet etmediğini biliyoruz" sözleriyle kendi katıldığı seminerden sadece saatler önce İstanbul'da yumurtayla protesto edilen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün durumuna göndermede bulundu.
Meriç Tafolar / Milliyet