Boğaziçi Konakları'nda 163 bin YTL'ye

Boğaziçi Konakları'nda 163 bin YTL'ye

Nitelikli konut projeleri artık sadece İstanbul'da yapılmıyor.İstanbul'un çevresi kadar şehre birkaç saat uzaklıktaki iller de bu yarıştan payını aldı Çanakkale ve Trakya'da yapılan projeler şehirde yaşayanlar kadar İstanbul'dan gelecek bir hedef kitleye de hitap ediyor..

Boğaziçi, 2009'da Çanakkale'ye taşınıyor

Çanakkale'deki lüks konut projesi Boğaziçi Konakları'nda denize sıfır evler hem yazlık hem kışlık olarak kullanılabiliyor

Büyükşehirdeki konut projeleri devam ederken gibi İstanbul çevresinde de yeni projeler yükseliyor. Başak İnşaat da Çanakkale'de bir konut projesine başladı. Boğaziçi Konakları adı verilen proje Çanakkale Yeni Kordon mevkiinde 11 bin 550 metrekare alan üzerinde inşa ediliyor.

Jet grout sistemiyle yapıldı

Toplam yatırım tutarı 15 milyon dolar olan proje, 5 blokta 148 konuttan oluşacak. Dairelerin büyüklüğü 127 metrekareden başlıyor, 350 metrekareye kadar çıkıyor. Dairelerin fiyatları ise büyüklüğüne ve konumuna göre 163 bin YTL ile 300 bin YTL arasında. Denize sıfır olan projedeki evler hem yazlık hem de kışlık olarak kullanılabiliyor. Projenin en önemli özelliği bölgede zemin iyileştirmesi yapılmış sayılı projelerden olması... Zemin ıslahı Jetgrout sistemi ile yapılan proje depreme dayanıklı olarak yapıldı. Bu sistemde, mevcut zemin iki metre aralıklarla 20 metre delinerek 500 bar basınçla psu ve çimento karışımının zemin boşluklarına püskürtülüyor. Zemin iyileştirme çalışmaları dört ay alan projenin ilk etabı Ağustos 2009'da teslim edilmeye başlanacak. Şimdiye kadar yüzde 50'si satılan proje Çanakkale'deki yüksek gelir grubuna hitap ediyor. Şirket yetkilileri şimdiye kadar daire sahibi olanlar arasında doktorlar, avukatlar,öğretim üyeleri ve askeriyeye mensup kişilerin ağırlıkta olduğunu söylüyor.

Artık hastane ile postane arası değil

'Hastane ile postane arası' diye tabir edilen Çorlu'daki en büyük sosyal konut projesi olan Armada'nın yüzde 81'i açık alandan oluşuyor..

Yapılan ticari ve sosyal tesislerle İstanbul'a daha da yaklaşan Çorlu'da yeni bir hayat başlıyor. Mimart Yapı tarafından inşa edilecek olan Trakya'nın en büyük projesi toplam 37 blokta bin 702 daireden oluşuyor.

Teslimat 2010'da

Projenin ilk etabında 982, ikinci etabında ise 720 konut bulunuyor. Proje 1+1 ile 4+1 arasında değişen daire seçenekleri ile en küçüğü 64 ile en büyüğü 177 metrekare arasında değişen toplam yedi tip daireden oluşuyor. Projedeki konut alanının %81' açık alanda. Bu sosyal alanlar içerisinde dört adet yarı olimpik açık yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahaları, mini futbol sahaları, tenis kortları, yürüyüş ve bisiklet yolları, Türk hamamı ve Fin hamamı da bulunuyor. 2010 yılında teslim edilmeye başlanacak projede satış fiyatları 68 bin 500 YTL'den başlıyor. Projenin en büyük avantajlarından biri projenin hemen yanına inşa edilen alışveriş merkezi, otel, hastane kompleksleri gibi ticari alanların yanında yer alması. Bunun yanında gelişmekte olan bölgede farklı yatırımların ve sosyal imkanların da tam ortasında bulunması. Örneğin projenin batı kısmında ilköğretim okulu ile devlet hastanesine bağlı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile diş tedavi ünitesi ve ayrıca poliklinik hizmeti veren bir de sağlık ocağı bulunuyor. Proje şehirlerarası yollara da yakın mesafede.

www.bogazicikonaklari.com
0 286 213 50 60

Sabah