Bosch Uneo'yu piyasaya sundu

Bosch Uneo'yu piyasaya sunduBosch'tan tek başına alet çantasının yerini tutacak yeni el aleti; Uneo


Bosch Elektrikli El Aletleri, kendi işini kendi yapmayı seven amatör kullanıcıları için çok fonksiyonlu Uneo'yu piyasaya sundu.

Vidalama, delme ve kırma-delme işlemlerini aynı cihazda toplayan Bosch, yalnızca 1,1 kilogram ağırlığında ve bir A4 kağıt ebadından daha küçük olan Uneo ile kullanıcılarının bir çok el aleti ihtiyacını tek cihaz ile karşılıyor. Uneo ile her türlü malzemede vidalama ve delme işlemi yapılabilirken, beton zeminlerde de kırma yapılabiliyor. Hafif, kullanışlı ve çok fonksiyonlu Uneo aynı zamanda kablosuz lityum-iyon bataryası ile de kullanım kolaylığı sağlıyor.

Küçük hafif Uneo ile büyük işler...

Uneo ile amatör kullanıcılar ev ve bahçelerindeki vidalama ve delme işlemlerinin yanı sıra cihazın pnömatik kırma mekanizması ile kırma-delme işlemlerini de yapabiliyorlar. Lityum-iyon batarya sayesinde ise cihaz hiç bir zaman güç kaybetmiyor. Cihaz tam dolu bir batarya ile ahşap yüzeyde 100 adet vidalama    (5 x 50mm) işlemi yapabiliyor. Bir düğme yardımı ile kırıcı-delici fonksiyonu kolaylıkla çalıştırılabilen cihaz beton yüzeylerde 10mm'ye kadar delme yapabiliyor.

Uneo'da bulunan yeni SDS-Quick¹ teknolojisi ile cihazın aksesuarları da kolaylıkla değiştirilebiliyor. Delme, vidalama ve kırma-delme işlemlerinde kullanılan aksesuarlar için ilave bir mandrene² ihtiyaç duyulmuyor.

Uneo, 2 adet beton delme, 2 adet universal delme uçları ve 4 adet bits ucu ile birlikte satılıyor. Cihaz 1 Eylül 2008 itibarıyla Bosch Elektrikli El Aletleri bayileri ve yapı marketlerde satışa sunuluyor.