Bu projeler, Bodrum'a özel!

Bu projeler, Bodrum'a özel!Bodrum'daki konutların fiyatları, İspanya, Fransa, Yunanistan, İtalya gibi Akdeniz ülkeleri ile yarışıyor.


Fiyatların milyon dolara dayandığı Bodrum'da birçok konut projesi yer alıyor. Emlak Market olarak, bu projelerden bazılarını sizler için araştırdık. Bu projelerde yer alan evlerin özelliklerini ve satış fiyatlarını aşağıda tüm detaylarıyla bulacaksınız. 

Bodrum, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yabancıların gözdesi haline geldi. Yabancıların Bodrum'a olan ilgisi Türkiye'de faaliyet gösteren birçok yerli ve yabancı sermayeli gayrimenkul pazarlama şirketinin de gözünden kaçmadı. Bu şirketlerin birçoğu son dönemde birbiri ardına Bodrum'da satış ofisi açmaya başladı. Gayrimenkul pazarlama şirketlerinin Bodrum'a olan ilgisi boş değil. Öyle ki; ilçede her yıl ortalama 250 milyon Euro tutarındaki konutun yabancıları satıldığı bilgisi, bu ilgiyi anlatmaya yeter her halde. Geçtiğimiz yıl Bodrum'da yabancılara yaklaşık bin 500 adet konutun satıldığı ifade ediliyor. Bu konutları ise daha çok İngiliz ve İrlandalıların satın aldığı belirtildi. Bodrum'da yer alan 20 konut projesini mercek altına aldık. İşte bu 20 projenin özellikleri ve projede yer alan evlerin fiyatları:

Çamlı Konaklar:
İntaş AŞ tarafından Gündoğan'da gerçekleştirilen proje 63 bin 662 metrekare arazi üzerinde yer alıyor. Proje 192 metrekare büyüklüğünde 4+1 tek tip 60 dubleks villadan oluşuyor. Sitede yaşam Haziran 2006'da başladı.
Her villanın kendine ait özel bahçesi bulunuyor. Çamlı Konaklar'da Açık-kapalı yüzme havuzları, çok amaçlı spor alanı, fitness center, tenis kortu, yürüyüş ve bisiklet parkuru, botanik bahçesi, havuz cafe-bar ve çocuk oyun parkı mevcut. Her villa salon, açık mutfak, dört yatak odası, üç banyo, WC, çamaşır ve hobi odasından oluşuyor. Projedeki villaların fiyat aralığı 250 bin ila  400 bin dolar arasında değişiyor.
Detaylı bilgi için: 0252 387 85 81

Harmony Town:
Harmony Town, Akdeniz ve Ege'nin birleştiği noktada, Bodrum Yarımadası'nın güneyinde Bitez Koyu ile Gümbet Beldesi'nin tam orta noktasında yer alıyor. 28 üniteden oluşan Harmony Town'un inşasına Ekim 2007'de başlandı. Projenin bu ay içinde tamamlanması planlanıyor.  Sahile yakınlığı, çevrede bulunan çeşitli restoranları, merkeze yakın olmanın verdiği ulaşım kolaylığı, özel hastane ve Oasis Alışveriş Merkezi'ne sadece birkaç dakika olan mesafesiyle iyi bir lokasyonda, yaz/kış en keyifli Bodrum'u sunuyor. Projede yer alan evlerin fiyatları  96 bin ila  180 bin Euro arasında değişiyor. .     
Detaylı bilgi için: 0252 363 96 16

Mesa Yalıkavak Evleri
Mesa Mesken Sanayi tarafından Yalıkavak'ta inşa edilen Mesa Yalıkavak Evleri, sekiz farklı tip proje ile net alanları 62 ila 120 metrekare arasında değişen 21 adet 2+1, 40 adet 3+1, toplam 61 evden oluşuyor. Nisan 2005'te başlayan proje tamamlandı.
Projede tüm evler deniz manzaralı, deprem güvenlikli, PVC doğrama, ısıcam, gömme dolap, yerler doğal taş, klima montajı için yer hazırlığı, şömine için uygun baca, merkezi uydu tv sistemi, mutfakta elektrikli ocak-davlumbaz, sıcak su imkanı, her konuta gölgelikli otopark, paket tipi arıtma tesisi, jeneratör, çevre çiti gibi özelliklere sahip. Girişte güvenlik ve çevre aydınlatmasının yanı sıra bir büyük ve bir çocuk havuzu bulunuyor.
Projede yer alan evlerin satış fiyatları 231 bin YTL'den başlayıp, 399 bin YTL'ye kadar çıkıyor.
Detaylı bilgi için: 0312 240 14 36

Oasis Residence 
E.G.Y İnşaat tarafından gerçekleştirilen proje Bodrum'un Asarlık mevkiinde yer alıyor. 17 bloktan oluşan Oasis Residence'nin inşasına Aralık 2007 tarihinde başlandı. Projenin Haziran 2009'da teslim edilmesi planlanıyor.  
Proje sahile sadece 60 metre mesafede ve Bodrum merkeze 5 dakikalık uzaklıkta yer alıyor. Projede fiyat aralığı 230 ila 500 bin Euro arasıda değişiyor.
Detaylı bilgi için: 0252 317 21 73

Bargylia Evleri 
Regnum'un, Bodrum Güvercinlik'te inşa ettiği Bargylia projesinde 81 metrekarelik flat, 81 metrekarelik dubleks ve 122 metrekarelik tripleks olmak üzere üç ayrı daire çeşidi bulunuyor. 163 bin YTL ile 318 bin YTL arasında değişen daire fiyatları, metrekaresine ve konumuna göre de farklılık gösteriyor. .
Bodrum yarımadasının kuzeyinde yer alan ve bir Karya kenti olan Barglylia'dan esinlenerek yapımına başlanan Bargylia Evleri 196 adet konuttan oluşuyor.  Kendine ait özel bir koyu olan sitenin içinde yüzme havuzu, fitness salonu, çocuk oyun alanları ve Golf Practice sahası gibi birçok sosyal aktivite alanı oluşturuluyor.  
Detaylı bilgi için 0216 316 01 30


Villa Select.
Semerkand Yapı tarafından Yalıkavak'ta hayata geçirilen Villa Select Projesi, 13 bin metrekare alan üzerine kurulu tamamı deniz manzaralı, 16 ikiz ve 16 daire tipi villadan oluşuyor. Proje; tripleks, dubleks ve apart olarak 85 metrekareden 270 metrekareye kadar değişen üç farklı daire seçeneğiyle Bodrum ve çevresindeki yapılaşma standartlarını yükseltmeyi hedefliyor.
Proje, yatak odalarında mevcut olan panoramik açılır tavan sistemiyle, yaşam alanlarına getirdiği özgürlüğü benzersiz mimari anlayışıyla buluşturarak ilklere imza atıyor. Projede yer alan evlerin  metrekare fiyatı 2 bin ila 3 bin Euro arasında değişiyor.
Detaylı bilgi için: 0252 385 53 62