16 / 08 / 2022

Bursa İnegöl'de kaçak 8 yapı yıkıldı!

Bursa İnegöl'de kaçak 8 yapı yıkıldı!

Bursa İnegöl Belediyesi, ilçe genelinde farklı mahallerde bulunan 8 yapının yıkım işlemlerini gerçekleştirdi.Bursa'ya bağlı İnegöl ilçesinde farklı mahallelerde tespit edilen 8 kaçak yapıdan 6’sı, yapılan uyarılar üzerine vatandaşlar tarafından yıkıldı. Milliyet'te yer alan habere göre; 2 kaçak yapı ise tüm uyarılara rağmen kaldırılmayınca İnegöl Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

Bir yandan daha estetik ve modern bir kent oluşturmak adına çalışmalarına devam eden İnegöl Belediyesi, diğer yandan da kaçak yapıyla mücadelesine devan ediyor. Şehrin mimarisini olumsuz etkilediği gibi kontrolsüz şekilde yapıldığı için tehlike de arz eden kaçak yapılar, bir bir tespit edilerek yıkılıyor.

Bursa İnegöl de kaçak 8 yapı yıkıldı!

Kaçak yapıyla mücadeleye izin verilmeyeceğini hemen her fırsatta ifade edilirken, bu kapsamda kanun dışı tüm yapılarla ilgili de incele eleyip sık dokuyan ve denetimleri sıklaştıran İnegöl Belediyesi, uygunsuz yapılarla ilgili bugüne kadar çok sayıda yıkım gerçekleştirdi. Kaçak yapılarla ilgili öncelikle tespit sonrası vatandaşlara bilgi verilip yer sahiplerinin kendi imkanlarıyla kaçak yapıları kaldırılması tebliğ edilirken, kaldırılmayan yapılar ise belediye ekiplerince yıkılıyor. Bu kapsamda bu hafta içerisinde farklı bölgelerde 8 ayrı kaçak yapı tespit edilerek yıkım kararı çıktı. Kaçak yapılardan 6’sı sahipleri tarafından kaldırılırken, Şipali ve Hocaköy kırsal mahallelerinde bulunan 2 kaçak yapı tüm uyarılara rağmen kaldırılmayınca İnegöl Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kaçak yapılara ilişkin yıkım çalışmasını tamamladı.

İnegöl Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bu ve buna benzer kaçak yapılarla mücadelenin süreceği, kaçak yapıya kesinlikle izin verilmeyeceği belirtildi.

İnegöl Belediyesi ilçedeki kaçak yapıları ortadan kaldırıyor!