Bursa Karacabey'de 3 metruk bina yıkıldı!

Bursa Karacabey'de 3 metruk bina yıkıldı!

Bursa’ya bağlı Karacabey ilçesinde Ocak ayı içerisinde 3 metruk binanın yıkımı gerçekleşti.


Bursa'nın Karacabey ilçesinde metruk binaların yıkım işlemleri devam ediyor. Milliyet'te yer alan habere göre; Karacabey Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler,kent genelinde tespiti yapılan metruk binaların yıkım işlemlerine devam ediyor. 2021 Ocak ayında 3 metruk binayı yıktı. 

Karacabey Belediyesi, ilçe genelinde görüntü kirliliğine neden olan ve aynı zamanda kötü amaçla kullanımlara da sebebiyet verebilen metruk binaların yıkım işlemini titizlikle gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Karacabey Belediyesi, ilçe genelinde son 1 ayda 3 metruk binayı yıktı. Harabeye dönen, kullanılmayan ve bu durumdan dolayı görüntü kirliliğine neden olan metruk binaların, istenmeyen görüntülere de neden olmaması için çabalayan belediye ekipleri, bina sahipleri ile gerekli prosedürleri gerçekleştirerek yıkım işlemini hayata geçiriyor. Belediye ekipleri, yıkımları gerçekleştirdikten sonra gerekli düzenlemeleri de yaparak, buraların yeni bina yapılana kadar açık otopark olarak hizmet vermesini sağlıyor.

Bursa Karacabey

TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR 

Belediye Başkanı Ali Özkan, kent genelinde bu tip binaların yıkımlarının devam edeceğini söyleyerek “Karacabey Belediyesi olarak, kentimizdeki çeşitli sorunların çözümü için çalışmaları tam gaz yürütüyoruz. Kentimizde metruk bina sorununu çözmek için de uzun zamandır önemli adımlar atmaktayız. 2020’de 19 binanın yıkımını gerçekleştirmiştik. 2021 yılı Ocak ayı içerisinde 3 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. Bina sahipleri ile diyaloğa geçerek gerekli prosedürleri sağlayıp, zaman kaybetmeden yıkım işlemini tamamlıyoruz. Bu yöndeki kararlı mücadelemiz devam edecek” şeklinde konuştu.
 

Buca'da 15 metruk bina yıkıldı!