Bursa `lüks'ü sevdi!

Bursa `lüks'ü sevdi! Bursa `lüks'ü sevdi!

Büyük ve lüks konut projelerine ev sahipliği yapan Bursa'da yeni konut fiyatları 1 milyon YTL seviyesine ulaştı.Hürriyet Emlak dergisinin  Ağustos sayısında yayınlanan habere göre, Kentte orta sınıf için yapılan konut sitelerinin sayısı ise bir elin parmaklarını geçmiyor. Bursa'da yükselen konut sitelerinin birçoğu üst gelir grubundan konut alıcısına hitap ediyor. 

Bursa'da, son aylarda peş peşe devreye alınan büyük çaplı konut projelerinde, İstanbul merkezli firmalar şehirde yatırım yaparken, alıcıların yarısını da başka kentlerden müşteriler oluşturuyor. Gayrimenkul alımını yatırım olarak görenler İstanbul'dan sonra Bursa'yı tercih ediyor.
Bursa'da yerel inşaat firmalarının konsept projelerinden sonra Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 'Ottomanors', Koray İnşaat da 'Güzelbiryer Bursa' projesi ile konut üretimine başladı. İstanbul'daki konut projelerinde yer satın alanların içerisinde önemli miktarda Bursa'dan müşteri olması, ulusal inşaat firmalarının dikkatini Bursa'ya çekti. Ancak ünlü firmaların Bursa'ya gelmesi, Anadolu'da gayrimenkule yatırım yapmayı düşünenleri de İstanbul'dan sonra Bursa'ya yöneltti.
Bursa'daki konut projelerinde İstanbul'a göre daha makul olan fiyatlar, firmaların kendi öz kaynakları ile ödeme kampanyaları düzenlemeleri, tanıtımların ulusal ölçekte yapılması, firmaların başka şehirlerdeki projelerinde memnun kalan müşterilerine ikinci satış yapmaları, satışların yarısının Bursa dışından gelmesini sağladı.
Büyük ve lüks konut projelerine ev sahipliği yapan Bursa'da yeni konut fiyatları 1 milyon YTL seviyesine ulaştı. Kentte orta sınıf için yapılan konut sitelerinin sayısı ise bir elin parmaklarını geçmiyor. Bursa'da yükselen konut sitelerinin birçoğu üst gelir grubundan konut alıcısına hitap ediyor. Bundan yola çıkarak Hürriyet Emlak olarak bu ayki sayımızda Bursa'daki üst gelir grubuna hitap eden konut projelerini mercek altına aldık. İşte bu projeler ve özellikleri:

Güzelbiryer:
Koray İnşaat'ın Mudanya Yolu üzerinde yapımına başladığı `Güzelbiryer'  toplamda yaklaşık 750 konuttan oluşacak. Projede ilk aşamada 381 konut inşa edilecek. 2010 yılında tamamlanması planlanan Güzelbiryer'de hem büyüklerin, hem çocukların, hem de engellilerin kullanabileceği temalı bahçeler, avlular ve alanlar oluşturulacak. Hepsi dört katlı olarak tasarlanan bloklarda 1+1'den 4+1'e kadar 25 farklı tipte konut bulunuyor. Satışına kısa bir süre sonra başlanacak olan projede, 113 bin YTL'den başlayan konut fiyatları 664 bin YTL'ye kadar çıkacak. Pedagoglardan danışmanlık hizmeti alınarak oluşturulan çocuk oyun alanlarında matematik bahçesi, kocaman bahçe ve sihirli bahçe adı verilen özel oyun alanları yapılacak.  Sitede yürüyüş ve bisiklet parkurlarının yanı sıra, spor kompleksi ve kulüp binasında, ısıtmalı ve nem kontrollü kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, jakuzi, fitness salonu, dans stüdyosu, squash salonu, açık spor alanı, sauna, kafeterya, kreş gibi olanaklar da bulunacak.
Detaylı bilgi için: 0212 279 70 82

Ottomanors:
Sinpaş, Bursa Demirtaş Mevkii'nde dev bir projeye başladı. Üç etaptan oluşan Ottomanors projesinin ilk etabı toplam 2 bin 200 daireli ve 400 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilecek. Yalıdan stüdyo daireye, rezidansdan aparta kadar çok değişik konut tarzlarına yer verilen projede inşaat Ekim 2007'de başladı. Büyüklükleri 60 ile 598 metrekare arasında değişen dairelerin yer aldığı ilk etap 2009 Ağustos ayında teslim edilecek. Daire fiyatları 91 bin YTL ile 1 milyon 755 bin YTL arasında değişiyor. Ottomanors Projesi'nde Yalı Köşkleri, Asmalı Yalılar, Park Konakları, Gök Kuleler, Kristal Kule ve Kemer Residence olmak üzere 5 değişik mimari 40 değişik metrekarede ev seçeneği yer alıyor. 
Detaylı bilgi için: 0224 257 13 63
 
Doğuşpark:
Bur-Ol İnşaat tarafından Bursa Esentepe'de hayata geçirilen Doğuşpark, 110 metrekare ile 404 metrekare arasında 390 konuttan oluşan site yaklaşık 45 bin metrekare alan üzerinde 17 blokta toplam 390 konuttan oluşuyor. Projede 110 metrekare 2+1, 151 metrekare 2+1 çatı dubleksi, 150 metrekare 2+1, 210 metrekare 2+1 çatı dubleksi, 202 metrekare 3+1, 287 metrekare 3+1 çatı dubleksi, 404 metrekare 5+1 zemin dubleksi, 248 metrekare 4+1 ve 354 metrekare 4+1 çatı dubleksi konutlar bulunuyor. 35 bin 700 metrekare yeşil alan ve sosyal tesislere sahip Doğuşpark'ın 2009 yılının haziran ayında tamamlanması planlanıyor. Sitede kapalı ve açık yarı olimpik yüzme havuzları, güneşlenme terasları, squash salonları, tenis kortu, mini çim saha, çok amaçlı saha, yazlık sinema alanı, kay kay pisti ve kum voleybolu sahasının yanı sıra, yürüyüş ve bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, voleybol ve basketbol sahaları, araç yıkama-yağlama ünitesi ve kuru temizleme, kafeterya, bowling, bilardo ve oyun salonu, bar-restaurant, çocuk kulübü, sauna, her daireye yaklaşık 2 otopark bulunuyor.
Doğuşpark'ta daire fiyatları 162 bin YTL'den başlıyor 696 bin YTL'ye kadar çıkıyor.
Detaylı bilgi için: 0224 247 34 37 

Geçitpark:
Proje, Begüm Yapı ve Eren İnşaat'ın bir araya gelerek oluşturduğu B&E Grup, tarafından gerçekleştiriliyor. Bursa-Mudanya yolu üzerinde, Geçit mevkiinde inşa edilen Geçitpark Evleri 22 bin 200 metrekare arsa üzerinde 8 blok halinde toplam 216 daireden oluşuyor.
Sitede 3+1 ve 4+1 normal dairelerin yanısıra 3+1 bahçe dubleksi ve 3+1, 4+1 çatı dubleksi seçenekleri yer alıyor. Büyüklükleri 146 metrekare ile 284 metrekare arasında değişen dairelerin, Haziran 2009'da teslim edilmesi planlanıyor.
16 bin 200 metrekarenin yeşil alan olarak ayrıldığı sitede, ginkgo bloba ve bambusa ağaçları, süs havuzları ve su aynaları ile zenginleştirilmiş peyzaj alanları oluşturulacak. Sitenin açık yüzme havuzları, çocuk oyun havuzları, güneşlenme terasları, çocuk parkı, çocuk bakım evi, fitness solanu kafeterya, squash salonu gibi sosyal ve sportif tesisler yer alacak. Sitede ayrıca 90 araçlık açık, 238 araçlık kapalı otopark yer alacak. Projede, daire fiyatları 260 bin ile 675 bin YTL arasında değişiyor.
Detaylı bilgi için: 0224 233 95 81

Park Vital Residence
Gökçadır İnşaat tarafından Bursa'da inşa edilen Park Vital Residence, toplam 7 blok ve 92 daireden oluşuyor.
Park Vital Residence'de 110 metrekare 2+1, 150-165 metrekare 3+1 ve 210 metrekare 4+1 daire ve sıra dubleks gibi değişik konut seçenekleri bulunuyor. 2009 yılının sonunda tamamlanması planlanan sitede fiyatlar, 165 bin ila 497 bin YTL arasında değişiyor.
Projede, yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, voleybol ve tenis sahaları, ışık sensörlü gece aydınlatmalı, özel zeminli yürüyüş parkuru, sauna, masaj salonu, çocuk bahçesi, fitnees salonu, bilardo, masa tenisi, langırt salonları, kafe, bar, restaurant, barbekü ve havuz barı, çatı bahçesi-gece barı gibi sosyal tesisler inşa ediliyor.  Yeşil alanlar ve gezi bahçelerine geniş yer verilen sitede ayrıca çocuk gözlemcisi, çocuk bakım servisi, 24 saat çevre güvenliği gibi hizmetler verilecek.
Detaylı bilgi için: 0224 441 16 30

Sırma Konut Yapı Kooperatifi:
Gökkuşağı İnşaat'ın yapımına başladığı Sırma Konut Yapı Kooperatifi,  8 dönüm arsa üzerinde iki etap halinde inşa edilecek. İlk etabı 5, ikinci etabı 7 bloktan oluşacak olan proje 53 daireden oluşuyor.  3+1 şeklinde 117 metrekarelik olan dairelerin 2010 yıl sonu teslim edilmesi planlanıyor. Projede, peşinat tutarı yıl sonuna kadar 36 bin YTL olarak belirlendi. aylık aidat bin YTL. Ayrıca yılda iki adet, 3'er bin YTL'lik ara ödemesi olan konutlar yaklaşık 100 bin YTL'ye mal oluyor.
Detaylı bilgi için: 0224 224 10 20