Bursa Millet Mahallesi’ndeki kreş binası tamamlandı!

Bursa Millet Mahallesi’ndeki kreş binası tamamlandı! Bursa Millet Mahallesi’ndeki kreş binası tamamlandı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Yıldırım Belediyesi, Millet Mahallesi'ndeki kreşin inşaatını tamamladı.

Toplumların refah seviyelerinin yükselmesinde ana unsurlardan biri olan eğitime verdiği destekle, Yıldırım'a yeni okul alanları ve eğitim yuvaları inşa eden Yıldırım Belediyesi tarafından inşa edilen Millet Mahallesi’ndeki kreş binasının inşaatını tamamladı. 

Yıldırım Belediyesi'nde yer alan habere göre, 1.181 metrekarelik kulanım alanına sahip olan kreş, 2 katlı olarak hizmet verecek. Okul öncesi eğitime büyük katkı sağlayacak olan binanın içerisinde 6 oyun ve etkinlik odası, uyku odası, emzirme odası, emekleme odası, alt açma odası, yemekhane, sağlık odası ve çok amaçlı salon bulunacak.

‘EĞİTİME ÖNEM’

Yıldırım’ın rekabet gücünü, potansiyelini ortaya koyacak projeleri hayata geçirirken eğitime önem verdiklerini ve bu kapsamda Yıldırım’a iki okul kazandırdıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali konuyla ilgili olarak, “Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha güçlü uzanmak adına eğitim standartlarımız her geçen gün yükseliyor. Bu bağlamda toplumumuzun geleceği olan çocuklarımızı donanımlı bireyler olarak yarınlara hazırlamak adına okul öncesi eğitim ön plana çıkıyor. Biz de yerel yönetim olarak eğitimin desteklenmesi çerçevesinde 75. Yıl Mahallemizde, Mimarsinan Mahallemizde ve Millet Mahallemizde özel okul standartlarından daha yüksek kaliteli ve modern bir eğitim kurumlarını Yıldırımımıza kazandırdık. Yarınlarımızın geleceği olan çocuklarımıza okul öncesi eğitimi daha sağlıklı, daha güzel fiziki mekanlarda vermek adına Millet Mahallemizde yapımını tamamladığımız eğitim yuvasını ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Millet Mahallemize kazandırdığımız bu okul öncesi eğitim hizmetimiz bölgeye büyük değer katacak. Çocuklarımız evlerine yürüme mesafesinde olan bu güzel eğitim yuvasından istifade edecekler” şeklinde konuştu.