Bursa Osmangazi'de yanmış binanın yıkımı gerçekleşti!

Bursa Osmangazi'de yanmış binanın yıkımı gerçekleşti!Bursa'nın Osmangazi ilçesinde yanan bir binanın yıkım işlemleri gece geç saatlerde gerçekleşti. 


Bursa'da Osmangazi Belediyesi, Yahşibey Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde meydana gelen yangında büyük bölümü yanarak çöken iki katlı ahşap binanın, ayakta kalan ve vatandaşlar için tehlike oluşturan bölümlerini gece saatlerinde yürüttüğü çalışma ile yıkımını gerçekleştirdi.

Milliyet'te yer alan habere göre; Yahşibey Mahallesi, Yahşibey Caddesi üzerinde yer alan 120 yıllık tarihi ahşap binada, dün akşam saat 19.00 sularında yangın çıktı. Henüz çıkış nedeni belirlenemeyen yangın, kısa sürede ahşap binanın tamamını sardı. Alevlere teslim olan tarihi ahşap bina çökerken, yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 buçuk saat süren müdahalesi sonucu kontrol altına alınarak, söndürüldü.

 Bursa Osmangazi

Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yangın sonrasında gece saatlerinde bölgeye giderek binanın ayakta kalan ve vatandaşlar için can güvenliği riski oluşturan bölümlerinin yıkılması için çalışmalara başladı. Binanın ayakta kalan bölümleri iş makinesi ile yıkılarak muhtemel bir facia yaşanması önlendi.

Bursa Osmangazi'de binalar kamulaştırılıyor!