08 / 08 / 2022

Bursa Yenişehir modern yaşam alanına kavuşuyor!

Bursa Yenişehir modern yaşam alanına kavuşuyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nce yaptırılacak olan ve bünyesinde 154 araçlık otopark, düğün salonu, bebek bakım odası, fuaye alanı ve bir de dükkan yer alan Yenişehir Pazar Yeri, Otopark ve Sosyal Yaşam Alanı projesinin inşaatına başlandı.Ulaşımdan altyapıya, çevreden tarihi kültürel mirasa kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan ilçelerdeki yaşam kalitesini artıracak yatırımlarına hızla devam ediyor. Milliyet'te yer alan habere göre; Kestel ve Gürsu’da yapımı tamamlanma aşamasına gelen Kapalı Pazar Alanı ve Otopark projelerinin bir benzeri Yenişehir İlçesi’nde de yükseliyor. İlçenin farklı sokaklarına yayılan semt pazarlarını tek çatı altında toplayıp daha düzenli, çağdaş ve denetlenebilir bir yapıya kavuşturulması için tasarlanan projenin temeli törenle atıldı. İlçe merkezine bağlı Çayır Mahallesi’nde toplam 7 bin 400 metrekare alan üzerine inşa edilen projenin 6 bin 200 metrekare alanlı zemin katında, 328 tezgahtan meydana gelen pazar alanı, zabıta noktası ve bir dükkan bulunacak. Zemin kat ayrıca 154 araç kapasiteli bir otopark olarak da ilçe halkına hizmet sunacak. Projenin 845 metrekare alanlı birinci katında ise düğün salonu ve idari birimler bulunacak. Yenişehirlilere yaz kış sağlıklı ortamda alışveriş imkanı sunacak projenin temeli, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, MHP İl Başkan Yardımcısı Cemal Ersoy, MHP İlçe Başkanı Arif Eren ve bölge halkının katıldığı törenle atıldı.

BAŞKAN AKTAŞ: SOKAK PAZARLARI YAKIŞMIYOR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ay yıldızlı bayrağın sevgilisiyle, heyecanıyla yanıp tutuşan insanların buluştuğu Cumhur ittifakının seçim öncesi tüm ilçelerde olduğu gibi Yenişehir’de de verdiği sözleri bir bir tuttuğunu söyledi. Yenişehir Kapalı Pazar Alanı projesinin seçim öncesi gündeme geldiğini, ancak seçim sonrasına bıraktıklarından bahseden Başkan Aktaş, “Yeni dönemle birlikte hemen çalışmalarımızı başlattık. Sokak pazarları artık modern şehirlere yakışmıyor. Daha güzel, bir market havasındaki ortamıyla halkımızın yağmurdan, çamurdan, güneşten etkilenmeden rahatlıkla alışverişlerini yapabilecekleri güzel bir ortamı Yenişehir’e kazandırıyoruz. Aynı zamanda Pazar alışverişinin dışında burası farklı etkinlikler için de kullanılabilecek. Evet yapılacak daha çok iş var. Hiç şüpheniz olmasın. Hiçbir mazeret üretmeden Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde oluşturduğumuz bu kardeşlik iklimi ile biz bu sorunların hepsinin üstesinden geleceğiz. Kapalı Pazar yeri de Yenişehir için olmazsa olmazlardandı. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Bu arada Başkan Aktaş, işin 500 gün olan tamamlanma süresinin uzadığını anlatan, projenin 400 günde Aralık 2021 yılında tamamlanmasıyle ilgili yüklenici firmanın yöneticisinden söz aldı.

YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AYDIN: VATANDAŞLARIMIZIN İNANCINI BOŞA ÇIKARMADIK

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın da kapalı pazar alanının seçim öncesi vaatlerinden biri olduğunu sözlerini ekleyerek, bu vaadi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını açıkladı. Yaklaşık 13 milyon 180 bin TL’lik proje için Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkürlerini ileten Aydın, “İnşallah tamamlandığında halkımız, esnafımız hava koşullarından etkilenmeden huzurlu ve rahat şekilde alışverişlerini yapabilecekler. Yaptığımız her çalışmada önceliği insana verdik, halka dokunan projeler ürettik. Çok şükür göreve gelmeden önce vaat ettiklerimizin büyük çoğunluğunu hayata geçirdik. Bazılarının çalışmaları ise devam ediyor. Vatandaşlarımızın bize olan inancını boşa çıkarmadık, çıkarmayacağız da. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” açıklamasında bulundu.

YENİŞEHİR KAYMAKAMI SEYİTOĞLU: BİZİ BÜYÜK BİR YÜKTEN KURTARACAK

Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu da Osmanlı’ya 25 yıl başkentlikte bulunann, medeniyet, tarih ve kültür kenti olan Yenişehir’in gelişen bir ilçe olma yolunda hızla ilerlediğini açıkladı. Yenişehir Belediyesi’nin bu manada önemli hizmetler sunulduğunu söyleyen Seyitoğlu, “Yenişehir Belediyemize, Büyükşehir Belediyemizin verdiği katkıları da görüyoruz. Büyükşehir, sadece kırsalda değil, ilçe merkezinde de önemli yatırımları hayata geçiriyor. Kapalı Pazar yeri gerçekten bizi büyük bir yükten kurtaracak. Çünkü halkımız hijyenik olmayan ortamda alışveriş yapmak zorunda kalıyor. Ben Yenişehir’e katkıları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Başkan Aktaş’a günün anısına ‘Bismillahirrahmanirrahim’  yazılı bir tablo hediye etti. Ardından Başkan Aktaş ve protokol üyeleri, butona basıp kapalı Pazar alanının temeline ilk harcı atıldı.