25 / 05 / 2022

Bursa Yıldırım'a dev spor kompleksi inşa edilecek!

Bursa Yıldırım'a dev spor kompleksi inşa edilecek!

AK Parti Ekonomik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yıldırım’ın modern ve çok amaçlı gençlik ve spor kompleksine kavuşacağını müjdeledi.AK Parti Ekonomik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yıldırım’ın modern ve çok amaçlı gençlik ve spor kompleksine kavuşacağını müjdeledi. Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan ve yüklenici firmaya yer teslimi yapılan tesisin, 2 yılda hizmete gireceğini belirtti.


AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin yaptığı yazılı açıklamada, Yıldırım ilçesi Yiğitler Mahallesi’ne yapılması planlanan Gençlik Spor Kompleksi ve Jimnastik Salonu’nun ihalesinin 25 Temmuz 2016 tarihinde yapıldığını tamamlanmasından sonra inşaatı üstlenen firma ile sözleşme yapılarak önceki gün yer tesliminin gerçekleştirildiğini açıkladı. Toplamda yaklaşık 9 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek spor kompleksinin, Yıldırım’a ayrı bir hava katacağını kaydeden Şahin, Barış İnşaat tarafından yapılacak tesisin, 27 milyon 659 bin liraya mal olacağını ifade etti.


Gençlik ve Spor Kompleksi’nin içinde 2 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, gençlik merkezi, 4 adet antrenman salonu, kondisyon merkezi, sguash salonu ve hamamın yer alacağını açıklayan Şahin, buna ilave olarak yaklaşık 2 bin 700 metrekarelik kısmında ise Jimnastik Salonu yapılacağını kaydetti. Şahin, jimnastik salonunun, artistik jimnastik salonu, ritmik jimnastik salonu ve çok amaçlı salondan oluşacağını bildirdi.


Şahin, hükümet olarak başta ekonomi olmak üzere çeşitli alanlarda büyük yatırımlar yaptıklarını, bunların yanı sıra sosyal ve sportif tesisleşme konusunda da önemli adımlar attıklarını kaydetti. Türkiye’nin sportif alanda elde edeceği başarıların altyapılara önem verilmesinden geçtiğini dile getiren Şahin, yerel yönetimlerin gücünü aşan büyük tesisleri genel bütçeden ayırdıkları ödeneklerle yaptıklarına değindi. Yıldırım ilçesinin 2 yıl sonra çok önemli bir tesise kavuşmuş olacağını vurgulayan Şahin, “Gençlerimizi hem fiziki hem zihinsel açıdan güçlü kılabilmek için spora yönlendirmemiz, onları desteklememiz gerekiyor. Bunun için adımlar atıyoruz. Yıldırımdaki tesislerimizde, hem yüzme hem jimnastik branşlarında şampiyon gençler yetişeceğine inanıyorum. Tesisten yararlanacak gençlerimiz, hem spor yapacak, hem boş zamanlarını doğru biçimde değerlendirecek” dedi.


Milliyet