15 / 08 / 2022

Bursa Yıldırım'da 150 sosyal konut inşa edilecek!

Bursa Yıldırım'da 150 sosyal konut inşa edilecek!

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı İsabey Mahallesi'nde sosyal konut projesi kapsamında 150 ev inşa edilecek. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı İsabey Mahallesi'nde sosyal konut projesi kapsamında 150 konut inşa ederek hak sahiplerine teslim edecek.

Milliyet'te yer alan habere göre;TOKİ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 81 ilde 100 bin sosyal konut projesi başlatmıştı. Proje tüm hızıyla devam ederken Bursa’da da ilçelerde sosyal konut inşa edilecek. Yıldırım’da da bu kapsamda 150 konut yapılacak. Yıldırım Belediyesi, yapılacak 150 konut için çalışmalarını hızlandırarak yaptığı çalışma sonucunda İsabey Mahallesi’nde Hazine’ye ait yeri belirledi ve TOKİ’ye bildirdi. TOKİ’de burada ihale yaparak konutların inşasına başladı.

Bursa Yıldırım da 150 sosyal konut inşa edilecek!

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz,  TOKİ  tarafından başlatılan 100 bin sosyal konut projesi ile ilgili ilçeye yapılacak 150 konut için hemen çalışma başlattıklarını belirterek, “İsabey Mahallesi’nde Vakıfköy Kent Parkı karşısında Hazine’ye ait yeri tespit ederek TOKİ’ye bildirdik. TOKİ’de yaptığı çalışma sonucunda ihaleye çıktı ve bölgede 250 konut yapımına başladı. Bu konutların 150’si daha önce çekilen kurada isimleri çıkan vatandaşlarımıza teslim edilecek. Kalan konutlar ise şehit yakınları ve Bursa Yetimleri’ne Sahip Çıkıyor Derneği çatısı altındaki dar gelirli vatandaşlarımıza satılacak. Proje kapsamında Bursa’nın birçok ilçesinde sosyal konut yapılacak. Biz Yıldırım Belediyesi olarak hızlı davrandık ve yer konusunda TOKİ’ye yardımcı olduk. Konutlar kısa sürede tamamlanarak hemşerilerimize teslim edilecek. Ben dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bu proje için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.


 

Yıldırım 7. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi için anlaşma sağlanıyor!