Bursa'da doğalgazı olmayan konut kalmayacak!

Bursa'da doğalgazı olmayan konut kalmayacak! Bursa'da doğalgazı olmayan konut kalmayacak!

Bursagaz 2016 yılı yatırımlarının startını vermek ve Bursa halkına en iyi hizmetin verilmesini sağlamak için toplantı düzenledi. Erikci bu yıl yaklaşık 10 milyon TL'lik yatırım yapılacağını söyledi.Bursagaz 2016 yılı yatırımlarının startını vermek ve Bursa halkına en iyi hizmetin verilmesini sağlamak için toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan Bursagaz Proje Müdürü Nurettin Erikci, 2016 yılında imar planları hazır olan Adaköyde 7 km, Gündoğdu'da 28 km, İrfaniye ve Gökçeköyde 28 km, Yaylacıkda 14 km doğal gaz hattı çekileceğini belirtti. Şehir içinde yeni açılan sokaklar ve yeni yapılan binalara doğal gaz ulaştırmak için de 200 km şehir içi dağınık doğal gaz hattı çekileceğini söyleyen Erikci, 2016 yılında 43 milyon TL'lik yatırım ile toplam 280 km doğal gaz hattı yaparak, şebeke büyüklüğünü 5 bin 947 km'ye çıkarmayı hedeflediklerini aktardı. Erikci ayrıca doğal gaz güvenliğinin arttırılması ve sürekli gaz arzı sağlanmasına yönelik her yıl çeşitli çalışmalar yaptıklarını, bu yıl da bunun için yaklaşık 10 milyon TL'lik yatırım yapılacağını söyledi. 


İŞ GÜVENLİĞİ HATIRLATMASI

Bursagazda iş sağlığına ve güvenliğine büyük önem verildiğini vurgulayan Bursagaz A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Safa Okyay da, çalışmalarda dikkat edilmesi gerekenler, işverenlerin kanuni yükümlülükleri ve yaptırımlar konularında hatırlatma yaptı. Okyay, 2016 yılı yatırımlarına başlanmadan önce tüm çalışanların gerekli iş başı eğitimleri ve iş güvenliği eğitimlerini alacağını belirtti. 


A GazeteHaber Milliyet'te şu şekilde yer aldı


Bu yıl şebekesini daha da büyütecek olan Bursagaz, daha fazla aboneye ulaşmayı hedefliyor.

Almira Ootel’de düzenlenen toplantıda konuşan Bursagaz Proje Müdürü Nurettin Erikci, 2016 yılında imar planları hazır olan Adaköy’de 7 kilometre, Gündoğdu’da 28 kilometre, İrfaniye ve Gökçeköy’de 28 kilometre, Yaylacık’da 14 kilometre doğal gaz hattı çekileceğini belirtti. Şehir içinde yeni açılan sokaklar ve yeni yapılan binalara doğal gaz ulaştırmak için de 200 kilometre şehir içi dağınık hatt çekileceğini söyleyen Erikci, 2016 yılında 43 milyon TL’lik yatırım ile toplam 280 kilometre doğal gaz hattı yaparak, şebeke büyüklüğünü 5 bin 947 kilometreye çıkarmayı hedeflediklerini aktardı.

Erikci, doğal gaz güvenliğinin arttırılması ve sürekli gaz arzı sağlanmasına yönelik her yıl çeşitli çalışmalar yaptıklarını, bu sene de bunun için yaklaşık 10 milyon TL’lik yatırım yapılacağını söyledi.


Coğrafi bilgi sistemi çalışmalarına da ağırlık verileceğini belirten Erikci, sahada yapılan doğal gaz hattı imalatlarının, sahadan mobil cihazlar aracılığı ile sisteme işlenmesini sağlayacak bir sistem geliştirmesi üzerinde çalıştıklarının bilgisini verdi.


Bursagaz’da iş sağlığına ve güvenliğine büyük önem verildiğini vurgulayan Bursagaz A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Safa Okyay, çalışmalarda dikkat edilmesi gerekenler, işverenlerin kanuni yükümlülükleri ve yaptırımlar hususunda konuştu. Okyay, 2016 yılı yatırımlarına başlanmadan önce bütün çalışanların gerekli iş başı eğitimleri ve iş güvenliği eğitimlerini alacağını belirterek, iş güvenliği ihlallerin sıkı denetleneceği bir yıl olacağını bildirdi.


AYKOME Şube Müdürü Ferit Çam ise, 2015 yılında Bursagaz ile yapılan koordineli çalışmaların 2016 yılında da artarak devam etmesini diledi. Bursagaz’ın yaptığı çalışmalarla örnek olduğunu aktaran Çam, bu yıl devreye alınacak olan coğrafi bilgi sistemlerinin birçok kolaylık sağlayacağını, bunun yanı sıra ruhsat alımlarında da büyük kolaylık sağlayacağını vurguladı.

Kazasız bir yatırım dönemi dilekleri ile bitirilen toplantının ardından saha çalışmaları Bursagaz Proje Müdürü Nurettin Erikci tarafından tek tek denetlendi.


Milliyet