Çukurova Balkon

Bursa'da kentsel dönüşüm takası!

Bursa'da kentsel dönüşüm takası! Bursa'da kentsel dönüşüm takası!

Bursa Yunuseli Mahallesi’nde kat karşılı kentsel dönüşüm projesi başlatan Osmangazi Belediyesi, yeni projedeki daireleri şehir merkezindeki kentsel dönüşüm sahasına taşıyıp, lojmanlarla takas edecek.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından Yunuseli Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen daireler, şehir merkezindeki kentsel dönüşüm sahasında bulunan lojmanlar ile takas edilecek.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, muhtemel bir deprem anında depremin zararlarını asgariye indirmek için hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar hızla devam ediyor. Yunuseli Mahallesi’nde kat karşılığında başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında Osmangazi Belediyesi’ne ait arazi üzerine depreme dayanıklı modern konutlar inşa edilecek.

Osmangazi Belediyesi tarafından inşa edilen rezerv daireler, Millî Emlâk’e ait olan ve çeşitli kurumlar tarafından kullanılan lojmanlarla takas edilecek. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, dönüşüm projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Dündar, “Kentsel dönüşüm çalışmalarımız ve kentsel gelişim bölgelerimizle yeni bir şehir inşa ediyoruz. Yunuseli Mahallesi’nde belediyemize ait arazi üzerinde kat karşılığında kentsel dönüşüm çalışması başlattık. Burada rezerv daireler inşa ediyoruz. Buradaki daireleri şehir merkezindeki kentsel dönüşüm sahasında bulunan lojmanlar ile takas edeceğiz. Bu takas için kurumlarla görüşme halindeyiz. Şehir merkezinde olan bu lojmanların belediyemiz tarafından takas yoluyla kullanılması ve elde edilen arazinin kentsel dönüşüme sokulması, şehir merkezinde yapacağımız kentsel dönüşüm çalışmalarının önemli bir kısmını oluşturacak” ifadelerini kullandı.