Büyük Tarabya Oteli, 350 milyon dolara yenilendi!

Büyük Tarabya Oteli, 350 milyon dolara yenilendi!

Eski Türk filmlerinin vazgeçilmez mekanı olan Büyük Tarabya Oteli, 350 milyon dolarlık yatırımla baştan aşağıya yenilendi. Boğaza nazır otel, bu yıl içinde yeniden hizmete açılmak için artık gün sayıyor


Son hazırlıkların yapıldığı otelin etrafını çevreleyen inşaat koruma duvarının üzerinde, Hatıralar yeniden canlanıyor, 50 yıllık efsane geri dönüyor yazılı afiş de görenlerin dikkatini çekiyor.

Emekli Sandığının, 1966 yılında Tokatlıyan Otelinin yerine yaptırdığı Büyük Tarabya Oteli, cemiyet hayatının çekim merkeziydi. Yeşilçam filmlerinin de vazgeçilmez seti gibiydi. Özellikle başrollerinde Ekrem Bora ve Türkan Şorayın oynadığı Kadın Severse adlı filmle hafızalarda yer etti. Türkiyenin Hilton ve Divandan sonra üçüncü 5 yıldızlı oteliydi.

Ünlü ABDli yönetmen Elia Kazan da otelin sürekli müşterilerindendi. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve eşi Semra Özal, 32inci evlilik yıldönümlerini otelin Kral dairesinde kutlamışlardı. Büyük Tarabya Oteli 4 yıl önce el değiştirdi ve Bayraktarlar Holdinge geçti. Grup binayı yenileti ve depreme karşı güçlendirme yaptırdı. Projenin bu yıl içinde tamamlanması beklenen otelin 320 lüks oda ve 24 servis apartman daire kapasitesi bulunuyor.

MİLLİYET