Büyükada'ya 5. cami inşa edilecek!

Büyükada'ya 5. cami inşa edilecek!İSTANBUL Büyükada İskelesi’nin yakınında yer alan AYEDAŞ binasının bulunduğu 465 metrekarelik alana cami yapılmasını sağlayacak plan değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde oy çokluğu ile kabul edildi...


İSTANBUL Büyükada İskelesi’nin yakınında yer alan AYEDAŞ binasının bulunduğu 465 metrekarelik alana cami yapılmasını sağlayacak plan değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde oy çokluğu ile kabul edildi.


Başbakan Tayyip Erdoğan’ın adaya cami yapılması yönündeki talimatı basına yansımış, Şehit Recep Koç Caddesi’nde bulunan 465 metrekarelik araziye cami inşa edileceği duyurulmuştu. İBB Meclisi’nin aylık oturumunda 1/5000 ölçekli planlarda konut ve ticaret alanı olarak belirlenen alanın dini tesis alanına alınması onaylandı. Maliye Bakanlığı’nın cami yapılmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı’na bedelsiz olarak tahsis ettiği arazide AYEDAŞ binası bulunuyor. Kış nüfusu 5 bin civarında olan Büyükada’da mescit ve cami ölçeğinde Hacı Havva Özden, Kumsal, Nizam Camileri ile 2 yıl önce restore edilerek Başbakan Erdoğan tarafından açılışı yapılan Hamidiye Camisi bulunuyor. 


Ezgi Çapa/ Hürriyet Gazetesi