05 / 07 / 2022

CADDE 54 projesi 2 yıl sonra teslim!

CADDE 54 projesi 2 yıl sonra teslim!

Sakarya CADDE 54 projesinde teslimlerin 2020 yılı içinde gerçekleşmesi planlanıyor. CADDE 54 projesinin tamamlandığında 3 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacağı belirtiliyor. Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Serpan Belediyesi’nin vizyon projesi CADDE 54’te incelemelerde bulundu.

 

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul’un yanı sıra Türk Mall ve YU Grup yetkililerinin de yer aldığı ziyarette Serpan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar , CADDE 54 hakkında Vali Balkanlıoğlu’na ve misafirlere bilgi verdi. 

 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; CADDE 54’ün inşaat aşamasında bin 500, tamamlandığında ise 3 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacağı belirtiliyor. 

 

Başkan Alemdar, yaklaşık 750 milyon TL yatırım bedeli ile 52 Bin metrekarelik alanda inşaatı devam eden projenin 2 yıl içerisinde tamamlanacağını belirtti.

 

750 milyon TL'lik yatırım

 

Alemdar, “750 milyon TL’lik bir yatırımla Serpan’a bir merkez kazandırıyoruz. Amacımız vatandaşlarımıza yeni bir yaşam alanı sunmanın yanı sıra Sakarya’ya ekonomik anlamda daha fazla katkı sağlamaktır” dedi. 


Proje Sakarya’ya artı değer katacak

 

Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Balkanlıoğlu, Serpan’ın gelişmiş bir ilçe olduğunu, Cadde 54 Projesi’nin de bu gelişime katkı sağlayacağını ifade ederek, ticari ve estetik anlamda kapsamlı bir proje olduğunu belirtti. Balkanlıoğlu ayrıca CADDE 54’ün sadece Sakarya’ya değil bölgeye de hitap edeceğini dile getirerek, projede hem ticari hem de sosyal faaliyet alanlarının bir arada olmasının Sakarya’ya artı değer katacağını söyledi.