03 / 12 / 2023

Caddebostan'daki Polat Evleri 2 milyon dolara satışa çıkacak

Caddebostan'daki Polat Evleri 2 milyon dolara satışa çıkacak

Polat İnşaat, Caddebostan'da metrekaresi 9 bin dolara satılacak lüks site inşa ediyor. 36 dairenin olduğu projede fiyatlar 2 milyon dolardan başlıyor.

Adnan Polat'ın sahibi olduğu Polat İnşaat'ın Caddebostan Plajı'nda "Denizi görebileceğiniz kaç yer kaldı ki İstanbul'da" sloganıyla başlattığı 5 farklı renkteki bloklardan oluşan site İstanbul'un fiyat rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Henüz arsa halindeki projede 36 dairenin 16'sı 2 ila 3.5 milyon dolar arasında fiyattan satıldı.


5 BLOKLUK SİTE


Dubleks dairelerin 3.5 milyon dolardan satıldığı projede fiyatların konutlar tamamlandıktan sonra 6 milyon doları bulacağı belirtiliyor. Kadıköy'deki ünlü Ragıp Paşa Köşkü'nün yanında yapılan ve dairelerin metrekare fiyatının 9 bin dolar olduğu proje için arsanın eski sahipleri ünlü yazar Cemil Meriç'in vârisleri imar izni için mücadele vermiş, alamayınca Adnan Polat devreye girmişti. Yıllarca arsaları için mücadele eden Meriç Ailesi de siteden haklarına düşeni aldı. Caddebostan Evleri Projesi 36 dairelik 5 bloktan oluşuyor. 7 dönüm arazi üzerinde gerçekleştirilen projede 16 normal kat 209 metrekare büyüklüğünde ve 2 milyon dolar değerinde. Projedeki 315 metrekarelik bahçe ve çatı dubleksleri ise 3 milyon dolar civarında satışa sunuluyor. Açık ve kapalı yüzme havuzları ile kapalı otoparkların bulunduğu projede, blokların isimleri, zümrüt, yakut, safir, lal ve firuze gibi değerli taş isimlerinden seçilmiş ve bütün daireler deniz görebilecek şekilde projelendirilmiş. Sitede lobi, temizlik, güvenlik hizmetleri, adalar manzarası gören lüks havuz, kapalı havuz, enerji tasarrufu yapan sistemler ve az su ile yaşayan bitkiler bulunacak.


(Sabah)

Geri Dön